Help for English

Due to the nature of the problem investigated / investigated problem?

 

V uvedené větě si nejsem jistý pořadím:

Due to the nature of the problem investigated / investigated problem?

Já bych teda určitě řekl “investigated problem”, ale vysvětlit to neumím. Prostě mi tak velí jazykový cit. :-)

Můj jazykový cit mi zase říká, že lépe zní “of the problem investigated” :D

Větu bych si vysvětlil tak, že se jedná o zkrácenou vztažnou větu: Due to the nature of the problem that was (being) investigated

Odkaz na příspěvek Příspěvek od turn_around vložený před 10 lety

Můj jazykový cit mi zase říká, že lépe zní “of the problem investigated” :D

Větu bych si vysvětlil tak, že se jedná o zkrácenou vztažnou větu: Due to the nature of the problem that was (being) investigated

Tak máme každý jiný jazykový cit. :D
Ale fakt je, že Vaše verze zní dobře… Tím pádem jsem dost zmatený, jelikož mi zní dobře oboje… :-) Chtělo by to Marka, nebo někoho takového.

Možná je správné obojí… google našel spoustu hitů.

Ano, já si také myslím, že správně je verze “problem investigated”, ostatně kdybych si to nemyslel, použiju normální slovosled a ani sem to téma nedávám :)

Já bych řekl, že jde oboje. Buď, jak už bylo napsáno, zkrácená vztažná věta s trpným rodem – nebo ve fci přídavného jména.
Přirozeněji mne to zní taky lépe “problem investigated”.

Zrovna nedávno jsem na to dělal cvičení v cvičebnici ke Swanovi (PEU). :)
Rozdíl ve významu při pozici před/po podstatném jménu je pouze u adjektiv present a proper. Ohledně ostaních Swan píše, že “některá adjektiva mohou stát za substantivem” a že je to běžné pro ta s příponou -able/-ible.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 10 lety

Zrovna nedávno jsem na to dělal cvičení v cvičebnici ke Swanovi (PEU). :)
Rozdíl ve významu při pozici před/po podstatném jménu je pouze u adjektiv present a proper. Ohledně ostaních Swan píše, že “některá adjektiva mohou stát za substantivem” a že je to běžné pro ta s příponou -able/-ible.

Jedná si i o další přídavná jména, např. responsible, concerned, involved, opposite :)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.