Help for English

První kondicionál + should/could

 

Zdravím,
rád bych se zeptal, jak je to s první kondicionálem a should/could v hlavní věte.
Myslím teda věty typu:
If I do, you should/could do.

V případě should by neměl být problém, ne?

A co could?
První kondicionálem chci vyjádřit, že podmínku vidím jako reálnou/splni­telnou, a tím could v hl. větě chci vyjádřit jakousi možnost (nechci mu to radit tak „důsledně“ jako v případě should), že pokud bude splněna ta podmínka, tak to může udělat (nabízím mu to).

Děkuji

Já bych to napsal takhle: If I do, you will be supposed to do.
Ale nejsem si jistej ( ještě jsem to nepoužíval,)
S could nevim jak to napsat.
Možná: If I do, you will be allowed to do.

Děkuji ti za odpověď, ale oba se bavíme trošku o něčem jiném :-)
Opisy modálních sloves použít lze, ale opisy mají posunutý význam, resp. vyjadřují pouze určitou podmnožinu významů, které má původní modální sloveso.
Ne vždy je tedy vhodné/možné je použít.
A zrovna pro větu, která mě inspirovala pro sepsání tohoto dotazu, nebyly příliš vhodné…

Můj dotaz je, jestli lze v hl. větě „podmínkového souvětí“ použít modální slovesa, zejména should a could.

Trošku se divím, že ještě nikdo nenapsal odpověď, jelikož se mi nezdá, že by to byl dotaz, který by vyžadoval dlouhou vyčerpávající odpověď :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.