Help for English

Prosím o věty na posses, seem, belong, resemble.

 

Pár ukázkových vět, jde mi hlavně o správné pochopení významu. Moc díky za odpovědi.

Proč se nepodíváte do výkladového slovníku?

Asi protože ho nejsem zvyklá moc používat…šlo mi spíš nějakou větu co první vyvstane v hlavě. Protože ve slovníku je u těhle slovíček spousta významů

a make eyes? našla jsem to tady v jednom článku, ale dělat oči na někoho je jak? bez předložek?

make eyes AT sb. ;)

právě proto používejte výkladový slovník. Mají tam věty, které obsahují TYPICKÉ použití slovíčka, a to ve vššech typických podobách, vazbách, tvarech apod.

Nemá cenu psát takovéhle komentáře. Od toho jsou slovníky. Samozřejmě musí být kvalitní, jinak je to k ničemu. Zkuste online podobu Oxfordského ADVANCED slovníku, nebo cambridge, longman, macmillan nebo merriam-webster.

Musí se ale jednat o LEARNER'S DIC­TIONARY. SPousty příkladů má např. studentský Merriam Webster. Na online verzi je odkaz v recenzi na knižní verzi tady u nás na webu.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.