Help for English

Knihy - sci-fi, fantasy

 

Máte rádi sci-fi a/nebo fantasy knížky? Co právě čtete? Co se vám líbilo a doporučili byste ostatním? (thu) Já teď čtu Magician´s Ap­prentice od Trudi Canavan. Je to moc hezky a čtivě napsaná knížka. Není psaná nijak stroze a přesto se mi i v angličtině čte dobře jen s minimálním použitím slovníku. Pokud máte rádi příběhy o čarodějích, tak určitě doporučuji. :-)

Alastair Reynolds – Century Rain
Douglas Adams – Hitchhiker's Guide to the Galaxy
Philip Pullman – His Dark Materials
M.G.Harris – The Joshua Files

Century Rain je dle mého hodně dobré sci-fi. Hitchhiker je myslím naprostá klasika. Pokud znáte film, tak ten je v porovnání s knihami naprostá katastrofa…

Ty poslední dvě jsou spíše pro starší děti než pro dospělé – snadné lehké čtení. Dark Materials mají tři díly (podle prvního byl natočen film), Joshua Files má pět dílů.

Red Dwarf! :)

Cokoli od A.C.Clarke-a! :)
Zatím jsem od něj nečetl špatnou knihu. Zato jsem byl zklamán, když jsem náhodou narazil na české vydání, jaké chyby mohou v oficiálním překladu být. :(

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 10 lety

Alastair Reynolds – Century Rain
Douglas Adams – Hitchhiker's Guide to the Galaxy
Philip Pullman – His Dark Materials
M.G.Harris – The Joshua Files

Century Rain je dle mého hodně dobré sci-fi. Hitchhiker je myslím naprostá klasika. Pokud znáte film, tak ten je v porovnání s knihami naprostá katastrofa…

Ty poslední dvě jsou spíše pro starší děti než pro dospělé – snadné lehké čtení. Dark Materials mají tři díly (podle prvního byl natočen film), Joshua Files má pět dílů.

Hitchhiker's Guide jsem četla jenom česky. S hodnocením filmu :-( souhlasím. Viděli jsme ale i seriál BBC z 80. let a ten se podle mě povedl daleko líp.

“The slightest thought hadn't even begun to speculate about the merest possibility of crossing my mind” – tuhle hlášku miluju :)

The Painted Man – Peter V. Brett (skvělá fantasy, další díly už bohužel moc ne)

Sice jsem nečetl, ale slyšel jsem pozitivní reakce na sérii The Wheel of Time (už 14 knih) https://www.goodreads.com/…heel-of-time

A nyní běží nový seriál Outlander, který je natočen podle knih od Diany Gabaldon: https://www.goodreads.com/…64.Outlander?ac=1

Klasika klasik – čtu A.C.Clarka Setkání s Ramou.

Pro Lucku a dalsi fanousky Ricka Riordana – vysla povidka The Staff of Serapis a myslim, ze je moc povedena. Libila se mi jeste vic, nez Son of Sobek.

:-) Díky Leiah, už ji mám přečtenou, byla skvělá. (thu)

Vyšla nová od Riordana (kde se tentokrát setkávají PJ, CK, Sadie a Annabeth): The Crown of Ptolemy. Je to fakt povedené pokračování. (thu)

Přestože jsem na to opět přišla až díky filmům, Divergent series mě dostalo. Skvěle napsané. Mix Hunger Games a Matrixu. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JK vložený před 10 lety

Sice jsem nečetl, ale slyšel jsem pozitivní reakce na sérii The Wheel of Time (už 14 knih) https://www.goodreads.com/…heel-of-time

A nyní běží nový seriál Outlander, který je natočen podle knih od Diany Gabaldon: https://www.goodreads.com/…64.Outlander?ac=1

The Wheel of Time jsem díky HFE doporučila manželovi a už se od toho nemůže odtrhnout :) (zatím čte pátou knihu)

Já zvládnu sci-fi a fantasy většinou jenom humoristické, takže nedám dopustit na Terryho Pratchetta (už jen Raising Steam a šmitec :( ) Ale Stardust a Neverwhere od Neila Gaimana jsou taky velice dobré (Stardust zfilmovaný – paráda).

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Geo vložený před 9 lety

The Wheel of Time jsem díky HFE doporučila manželovi a už se od toho nemůže odtrhnout :) (zatím čte pátou knihu)

Já zvládnu sci-fi a fantasy většinou jenom humoristické, takže nedám dopustit na Terryho Pratchetta (už jen Raising Steam a šmitec :( ) Ale Stardust a Neverwhere od Neila Gaimana jsou taky velice dobré (Stardust zfilmovaný – paráda).

Dobré vědět, The Wheel of Time jsem ještě bohužel nečetl. Zkuste doporučit i The Painted Man (v USA známé jako Warded Man), četl jsem ji už dvakrát a stále jsem byl nadšený :)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.