Help for English

ALL

 

Dotaz 1:
Je prosím tato věta správně?
PEOPLE ALL spent more time walking a century ago.
Pokud je to správně, jaký je překlad této věty?

Dotaz 2:
The room was full of people and ALL OF THEM were speaking.
Ve cvičebnice je uvedena tato varianta jako správá, s čímž souhlasím, ale zároveň je za špatnou označena varianta NONE OF THEM. Dokáže mi někdo vysvětlit proč? Děkuji

NONE of them WAS…

Nemá to být naopak – All(the)people???
Jinak je to asi myšleno, že před stoletím strávili (všichni) lidé více času chozením/chůzí

ano, správně je ALL THE PEOPLE.

opravdu je none of them was?
co vím, tak none se používá u 3 a více, z toho bych usoudil, že je to množné, tudíř were
Asi se pletu co?

Dobrý den, prosím vás, nevím si rady s výslovností jezera „Louhg Neagh“, kdy si myslím že „Lough“ = „lok“, dál ale nevím. Dále „Loch Lomond“ a řeky „Ouse“. Poprosím vás i o „Tay, Trent, Severn, Thames“. Předpokládám že jsem tyto odhadla dobře, ale jistota je jistota. Děkuji.

Dobrý den, prosím vás, nevím si rady s výslovností jezera „Louhg Neagh“, kdy si myslím že „Lough“ = „lok“, dál ale nevím. Dále „Loch Lomond“ a řeky „Ouse“. Poprosím vás i o „Tay, Trent, Severn, Thames“. Předpokládám že jsem tyto odhadla dobře, ale jistota je jistota. Děkuji.

Jak jsem se dozvěděl, tak za vazbou NONE OF může být jak jednotné, tak množné číslo
None of these telephones WORK
None of the memebers HAS arrived yet

tak jestli tomu dobře rozumím, tak ve výše zmíněné větě byl mohly být obě varianty WAS I WERE. Je to tak?

Hopnes – co má prosímvás výslovnost těchto slov společného s tímto tématem? Založte prosím na to nové téma.

All has been sorted out …? or All have been sorted out…? Ktore je spravne…? Dakujem

Raději bych řekl:
Everything has been sorted out.

Pokud vám jde o to, zda je to jednotné či množné, pak zájmeno all je jednotné. Ale přikláním se ke swimmerovi – v případě, že neuvádíme všechno ČEHO, je obvyklejší EVERYTHING. Kdyby bylo třeba all of the food, equipement, storage – no problem. :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.