Help for English

Red Hot Chili Peppers - výslovnost

 

Zdravím,

je to v celku blbost, ale zajímalo by mě to – má Anthony Kiedis z Redhotů nějaký specifický přízvuk? Třeba mi přijde že hodně vypouští koncové “j”, vím že procentuálně je daleko ve výslovnosti slabší, ale pořád slyšitelné. Např. v písni SNOW hned v první sloce výslovnost slov LIFE, SKY, SACRIFICE… nebo Zephyr song, první sloka WRITE, BITE, KITE…

jen pro zajímavost, díky :-)

co myslíte koncovým j? jako že dvojhlásku /ai/ vyslovuje jako /a:/?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 10 lety

co myslíte koncovým j? jako že dvojhlásku /ai/ vyslovuje jako /a:/?

Ano. Mohl bych se už i začít vyjadřovat jako student angličtiny… :-D

Toto je obecně jev jižanského přízvuku, např. slavný Forrest Gump – life / la:f/ was like /la:k/ a box of chocolates.

Anthony ale určitě jižanský přízvuk nemá, ani k němu nemá důvod. V běžné mluvě myslím mluví klasickým západním přízvukem. LIKE normálně vyslovuje jako /laik/.

Asi je to spíš specifikum jeho zpěvu. Obecně na zpěvu se těžko přízvuk odhaduje. Trochu to /i/ v té dvojhlásce oslabí a už se to může zdát jako /a:/.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 10 lety

Toto je obecně jev jižanského přízvuku, např. slavný Forrest Gump – life / la:f/ was like /la:k/ a box of chocolates.

Anthony ale určitě jižanský přízvuk nemá, ani k němu nemá důvod. V běžné mluvě myslím mluví klasickým západním přízvukem. LIKE normálně vyslovuje jako /laik/.

Asi je to spíš specifikum jeho zpěvu. Obecně na zpěvu se těžko přízvuk odhaduje. Trochu to /i/ v té dvojhlásce oslabí a už se to může zdát jako /a:/.

aha, jen mě to tak zajímalo, díky za Váš čas .)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.