Help for English

Pomoc s překladem do AJ

 

Ahoj a děkuji předem ! Prosím o překlad tohoto citátu:

Život je až příliš krátký na to, abyste se stresovali lidmi, kteří si ani nezaslouží být ve vašem životě problémem.

Life is too short for you to worry about people who are not worth to be a problem in your life.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Mirek-1 vložený před 10 lety

Life is too short for you to worry about people who are not worth to be a problem in your life.

… who are worth BEING … nebo i worth TO BE je správně ??

kriticky přiznávám, že mi to ujelo. worth being je správně.

Ahoj mám úkol, u kterého si nejsem jista… čtyři otázky a k nim přiřadit čtyři odpovědi, poradil by mi někdo, jak je to správně? Předem díky :-)

  1. What is her husband?
  2. Which is her husband?
  3. Who is her husband?
  4. How is her husband?

a') He is Paul Jones. b') He is tall handsome guy. c') He is a man on the right. d') He is a film director.

1. WHAT is her husband? = CO je její manžel (za povolání)?
Odpověď d´ – je filmový režisér
2. WHICH (of them) is her husband? = KTERÝ (z nich) je její manžel?
Odpověď c´ – ten muž napravo.
3. WHO is her husband = KDO je její manžel?
Opověď a´ – je to Paul Jones
4. HOW is her husband? = JAKÝ je její manžel? (tato otázka by se také dala chápat jako “jak se má její manžel?”, ale to nám sem nepasuje).
Odpověď b´ – je to vysoký, pěkný chlap.

Pozn.: Pokud by u 1) bylo “What is her husband like?” = “Jaký je její manžel?”, pak by bylo správně b´.

Příště prosím založte nové vlákno. Děkuji.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od cinkaaa vložený před 10 lety

Ahoj mám úkol, u kterého si nejsem jista… čtyři otázky a k nim přiřadit čtyři odpovědi, poradil by mi někdo, jak je to správně? Předem díky :-)

  1. What is her husband?
  2. Which is her husband?
  3. Who is her husband?
  4. How is her husband?

a') He is Paul Jones. b') He is tall handsome guy. c') He is a man on the right. d') He is a film director.

Jste si jistá, že jste to zadání opsala správně? Minimálně členy v odpovědi B a C bych teda fakt hodně řešil…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Daniel Müller vložený před 10 lety

1. WHAT is her husband? = CO je její manžel (za povolání)?
Odpověď d´ – je filmový režisér
2. WHICH (of them) is her husband? = KTERÝ (z nich) je její manžel?
Odpověď c´ – ten muž napravo.
3. WHO is her husband = KDO je její manžel?
Opověď a´ – je to Paul Jones
4. HOW is her husband? = JAKÝ je její manžel? (tato otázka by se také dala chápat jako “jak se má její manžel?”, ale to nám sem nepasuje).
Odpověď b´ – je to vysoký, pěkný chlap.

Pozn.: Pokud by u 1) bylo “What is her husband like?” = “Jaký je její manžel?”, pak by bylo správně b´.

Příště prosím založte nové vlákno. Děkuji.

How is her husband = Jak se má její manžel

What is her husband like? nebo What does her husband look like? je něco jiného. Více zde

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 10 lety

Jste si jistá, že jste to zadání opsala správně? Minimálně členy v odpovědi B a C bych teda fakt hodně řešil…

Máte pravdu, psala jsem to narychlo… he is a talll… he is the man on the right. Děkuji za odpověď. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 10 lety

How is her husband = Jak se má její manžel

What is her husband like? nebo What does her husband look like? je něco jiného. Více zde

Některé odpovědi mi po pravdě přišly divné, ale předpokládal jsem, že zadání je opsáno správně. :-) Proto ty “nesrovnalosti”. Ale děkuji.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Mirek-1 vložený před 10 lety

Life is too short for you to worry about people who are not worth to be a problem in your life.

Díky, ale myslela jsem, že worry about je spíše dělat si starosti o někoho. To mění význam celé věty.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Elyene vložený před 10 lety

Díky, ale myslela jsem, že worry about je spíše dělat si starosti o někoho. To mění význam celé věty.

To ale není úplně pravda, to napsal Mirek dobře. (položka 2)
http://www.oxfordlearnersdictionaries.com/…lish/worry_1

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.