Help for English

Jak dlouho ?

 

Zdravím, dnes jsem si uvědomil, jak je angličtina důležitá zvláště, když chci jít na IT. Jsem v 8. třídě a angličtina mi moc nejde, úplně v tom plavu. Naše učitelka říkala, že my, co budeme příští rok dělat příjmačky, tak už možná budeme dělat příjmačky i z angličtiny. A já bych chtěl vědět, jestli se to dá stihnout naučit. Všechny časy,slovíčka (základní, které budu určitě potřebovat) atd…Učím se dost rychle kolem 20–30 slovíček se dokážu naučit do 5–15 min. Učil bych se každý den minimálně 30 min. Díky za odpověď

Co vím, tak angličtina u přijímaček není těžká :-) , Když člověk chce, tak to hravě zvládne.

Napíšu to tady, ať nemusím zakládat nové téma. Učitelka nám dala nějaké CD project 4. Zkusil jsem ho a narazil na větu : Mark and Ben were sitting in the garden when it started to rain. Jak je to were sitting nemělo by to být were sat ? Je to přece minulý čas a sit je v minulém čase sat ne ?

Je to v pořádku. Mrkni tady:
http://www.helpforenglish.cz/…t-continuous
Kdybys měl:
sedli si – they sat,
ale (právě) seděli – they were sitting

Mark a Ben seděli na zahradě, když začalo pršet. Ten děj zasáhl do jejich “sezení”
Seděli, a v průběhu sezení začalo pršet.

They were sat = byli posazeni.. trpný rod. pozor na to :-)

Díky :))

Všechno jde, záleží na přístupu a motivaci a věnovanému času. Soukromý učitel je taky dobrá volba…

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.