Help for English

life in 2050

 

Do testu mám doplnit FUTURE PERFECT nebo FUTURE COUNTINOUS sloves v závorce, prosím o pomoc.

LIFE IN 2050 People (THROW AWAY) their ovens and kitchen utensils, and robots (cook) their family meals. The price of beauty treaments (FALL DOWN), so everybody (LOOK) good.

Není ten test špatné vypracovaný, že to nejde jednoznačně určit?

People will have thrown away their ovens and kitchen utensils, and robots will be cooking their family meals. The price of beauty treatments will have fallen down, so everybody will be looking good.

Domnívám se, že poslední věta bude v present simple:
everybody will look good.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 10 lety

Domnívám se, že poslední věta bude v present simple:
everybody will look good.

A z akeho dovodu sa domnievate? :-)

Future continuous sa bezne pouziva pri predpovediach alebo tiez ked hovorime o roznych trendoch, ktore ocakavame v buducnosti. Odporucam si to vyhladat, ak si nie ste isty.

Plus ked zvazime, ze dany task je o doplnani future continuous a future perfect tak myslim, ze niet nad cim zbytocne spekulovat.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od iDunno vložený před 10 lety

A z akeho dovodu sa domnievate? :-)

Future continuous sa bezne pouziva pri predpovediach alebo tiez ked hovorime o roznych trendoch, ktore ocakavame v buducnosti. Odporucam si to vyhladat, ak si nie ste isty.

Plus ked zvazime, ze dany task je o doplnani future continuous a future perfect tak myslim, ze niet nad cim zbytocne spekulovat.

Omlouvám se, přehlédl jsem zadání. :)

Nešlo mi o future continuous obecně, jako spíš o sloveso LOOK, u nějž průběhový naznačuje spíše něco dočasnějšího (viz Swan).
Ale jak říkáte, vzhledem k zadání je to jasné. :)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.