Help for English

Postřehy z hodin angličtiny

 

Dobrý den. Jakožto žákyně 7.třídy jsem si nemohla odpustit tyto zábavné přeřeky v hodině angličtiny.

PHONED VS. FOUND – každý by normálně Phoned vyslovil jako [ found ], a já se vždycky pobavím. Her – Každý normální člověk vysloví správně ale u nás [hér], to samé hurt vyslovuje jako [hért], Opět se směji.

Kombinuje britskou a americkou výslovnost do hromady. Děkuji této stránce, že mi otevřela oči.

Děkujeme za přízeň.

Tohle je bohužel takový smutný evergreen českých učitelů… Je to ironie, když vezmeme v úvahu, jaké mají dnes všichni možnosti a angličtina je doslova všude.

Je dobře, že to vnímáte, nenechte si ji hlavně znechutit. :-)

To je normální. :-) I na univerzitě na anglistice, výslovnost je v naší zemi hrubě zanedbávána a skutečně dobrou mají jen ti, co se oboru patřičně věnují. Ono fonetika a fonologie je věda, né jen žádná nutná odnož něčeho.

Možná, kdyby takoví učitelé jednou vyjeli do anglicky mluvící země a všechno museli 5× opakovat a pak stejně vyspelovat, dostala by Anglická výslovnost konečně punc důležitosti.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jakub Ryba vložený před 9 lety

To je normální. :-) I na univerzitě na anglistice, výslovnost je v naší zemi hrubě zanedbávána a skutečně dobrou mají jen ti, co se oboru patřičně věnují. Ono fonetika a fonologie je věda, né jen žádná nutná odnož něčeho.

Možná, kdyby takoví učitelé jednou vyjeli do anglicky mluvící země a všechno museli 5× opakovat a pak stejně vyspelovat, dostala by Anglická výslovnost konečně punc důležitosti.

Ano, to máte pravdu, že výslovnost je v naší zemi zanedbávaná. Další učitelka, kterou máme na angličtinu, používá český přízvuk asi jako žák s úrovní A1. Správný učitel by měl umět rozeznávat britský a americký přízvuk a rozdíl mezi oběmi angličtinami. Konkrétně tuto situaci mohu potvrdit z vlastního zážitku. Jedna má spolužačka, která se stala oblíbena u učitelek na Aj, tím, že hodně mluví, přitom neumí ani minulý čas a má otřesný český přízvuk. Oproti mně, jsem na tom o hodně lépe. Díky tomu, že více mluví a je nejchytřejší ze třídy, je upřednostňována přede mnou a před všemi ostatními spolužáky a toho si všimli i moji spolužáci. Jde tu o to, že jsme byly pozvány k soutěži v konverzaci a vypadá to, že pojede ona, díky učitelčinému doporučení (to je ta jak vyslovuje dem, dis, díz).

Odkaz na příspěvek Příspěvek od KatkaSafarova vložený před 9 lety

Dobrý den. Jakožto žákyně 7.třídy jsem si nemohla odpustit tyto zábavné přeřeky v hodině angličtiny.

PHONED VS. FOUND – každý by normálně Phoned vyslovil jako [ found ], a já se vždycky pobavím. Her – Každý normální člověk vysloví správně ale u nás [hér], to samé hurt vyslovuje jako [hért], Opět se směji.

Kombinuje britskou a americkou výslovnost do hromady. Děkuji této stránce, že mi otevřela oči.

phoned se ale nevyslovuje fount ale foʊnd, tedy s d na konci :-)..když už jsme u té výslovnosti.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od swimmer vložený před 9 lety

phoned se ale nevyslovuje fount ale foʊnd, tedy s d na konci :-)..když už jsme u té výslovnosti.

Děkuji za upozornění.:-)

Hlavně se nenechte ovlivnit tou nespravedlností. Soustřeďte se na vlastní správnou výslovnost. Nebude to jednoduché, ale hlavní je, že si to uvědomujete. Je to váš kredit. A soutěž na základní škole… tak holt vyhrajete tu na střední. ;-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucka Skrčená vložený před 9 lety

Hlavně se nenechte ovlivnit tou nespravedlností. Soustřeďte se na vlastní správnou výslovnost. Nebude to jednoduché, ale hlavní je, že si to uvědomujete. Je to váš kredit. A soutěž na základní škole… tak holt vyhrajete tu na střední. ;-)

A není to jen o soutěži, ostatní dělají že to neslyší, ale slyší moc dobře, že někdo zní prostě líp. Takže pokud jste opravdu na tom dobře s výslovností, můžete si být jistá, že i bez soutěže o tom ostatní ví a se zájmem tiše přihlíží. :-)

Jen si dovolím upozornit, že kombinace “Mrs. teacher” v angličtině neexistuje. Učitelé se oslovují “sir / madam” nebo se o nich mluví jako “Mr Brown / Mrs Black” apod.

Jinak Vám podobně jako ostatní držím palce. Nejste v tom vůbec sama, učím soukromě mnoho studentů, kteří mají podobné zkušenosti s ZŠ / SŠ jako vy. Jedna paní učitelka je např. známá tím, že žákům po zkoušení říká “Hau vud jú eses jórself?”

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 9 lety

Jen si dovolím upozornit, že kombinace “Mrs. teacher” v angličtině neexistuje. Učitelé se oslovují “sir / madam” nebo se o nich mluví jako “Mr Brown / Mrs Black” apod.

Jinak Vám podobně jako ostatní držím palce. Nejste v tom vůbec sama, učím soukromě mnoho studentů, kteří mají podobné zkušenosti s ZŠ / SŠ jako vy. Jedna paní učitelka je např. známá tím, že žákům po zkoušení říká “Hau vud jú eses jórself?”

Aha. Velice zajímavá informace. Nás učí, že toto je správně. Co je to za úroveň našich škol, když nás učí bludy? Ještě otázka. Naše učitelka říká LOUDLIER, SLOWLIER a QUICKLIER je to dobře nebo ne? A ještě chtěla bych vám všem poděkovat za vaše upozornění na moje chyby, pomohli jste mi.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucka Skrčená vložený před 9 lety

Hlavně se nenechte ovlivnit tou nespravedlností. Soustřeďte se na vlastní správnou výslovnost. Nebude to jednoduché, ale hlavní je, že si to uvědomujete. Je to váš kredit. A soutěž na základní škole… tak holt vyhrajete tu na střední. ;-)

Děkuji vám.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jakub Ryba vložený před 9 lety

A není to jen o soutěži, ostatní dělají že to neslyší, ale slyší moc dobře, že někdo zní prostě líp. Takže pokud jste opravdu na tom dobře s výslovností, můžete si být jistá, že i bez soutěže o tom ostatní ví a se zájmem tiše přihlíží. :-)

Děkuji i vám.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od KatkaSafarova vložený před 9 lety

Aha. Velice zajímavá informace. Nás učí, že toto je správně. Co je to za úroveň našich škol, když nás učí bludy? Ještě otázka. Naše učitelka říká LOUDLIER, SLOWLIER a QUICKLIER je to dobře nebo ne? A ještě chtěla bych vám všem poděkovat za vaše upozornění na moje chyby, pomohli jste mi.

Není to dobře, více zde.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 9 lety

Není to dobře, více zde.

Takže jsem se nemýlila. Ještě si ten článek pořádně pročtu ať mám klid.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 9 lety

Jen si dovolím upozornit, že kombinace “Mrs. teacher” v angličtině neexistuje. Učitelé se oslovují “sir / madam” nebo se o nich mluví jako “Mr Brown / Mrs Black” apod.

Jinak Vám podobně jako ostatní držím palce. Nejste v tom vůbec sama, učím soukromě mnoho studentů, kteří mají podobné zkušenosti s ZŠ / SŠ jako vy. Jedna paní učitelka je např. známá tím, že žákům po zkoušení říká “Hau vud jú eses jórself?”

Priznám sa, že mi to akosi nepáli :-( Čo je eses ?

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.