Help for English

Questions - correct

 

Why is there a lot of people here?
Proč je tady tolik lidí?
Why are crosses on graves?
Proč jsou kříže na hrobech?
Why are there crosses on graves?
Proč jsou na hrobech kříže?

Děkuji za případnou opravu.

1. Why are there so many people here?
2. Why there are…

V otázce o křížích předpokládám, že se např.dítě ptá, proč jsou na hrobech kříže, nezná význam. Nedokážu si nějak představit situaci bez členů (neurčitý v mn.č ). Podle mě by to mělo být Why are the crosses on the graves? nebo logičtěji What do the crosses on the graves mean? Pokud neurčitě, tak Why are there crosses on the graves?

ok, díky

A jak jsi by vysvětlila ty členy? Už jsem to takhle častokrát viděl. Sám tam určité členy dávám, ale teoreticky by tam nemusely být. Nebo už je to prostě zažitý a ty členy se tam “automaticky” dávají?.

Konkrétně u tohoto příkladu s kříži a hroby jsi to několikrát viděl?

Taky jde o to, co chceme vyjádřit. Se členy určitě v situaci, jakou jsem popsala, jsme na hřbitově. Bez členů jde o obecnou otázku, kdy nejsme na hřbitově, ale osobně bych to nenechala takhle holé, dala bych tam třeba put, nebo to přeformulovala, jak jsem navrhla výše.

Takhle konkrétně ne, ale všeobecně, když se takhle člověk na něco ptá :-).

Jo, myslel jsem to obecně :) . Takže bez členů by mohla být.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.