Help for English

Cambridgeské zkoušky

 

Chtěl bych se zeptat někoho, kdo už nějakou tuto zkoušku absolvoval (nejlépe CAE) na pár věcí týkajících se hodnocení a organizace zkoušky.

Je možné nějakým způsobem kontrolovat čas v průběhu zkoušky? Vím, že není dovoleno mít zapnutý mobil, tak by mě zajímalo, jestli jsou povolené aspoň náramkové rafičkové hodinky, nebo zdali bývají místnosti, ve kterých zkoušky probíhají, vybaveny alespoň nástěnnými hodinami, aby si člověk mohl hlídat čas.

Druhý dotaz se týká nutnosti používat stažené tvary v Key Word Transformations. Uznávají se i nestažené tvary, pokud nepřekročí limit 6 slov? Ptám se proto, že v některých odpovědích ve cvičebních testech jsou za správnou odpověď jen stažené tvary.

Příklad: You should have spoken to Meg sooner.

spoken

Správná odpověď: If only you'd spoken to Meg sooner.

Může být i you had spoken ?

Tyhle věci by mě opravdu zajímaly.

Náramkové hodinky jsou ok. Když jsem dělala zkoušky (FCE/PB, CAE/CB), hodiny byly na stěně a u CB běží čas i na PC.

Stažený tvar se počítá jako jedno slovo. Pokud se tam vejde nestažený tvar, tak to je jedno, který použiješ.

CAE mě čekají za necelé 4 týdny a co vím tak I've se počítá jako dvě slova.

btw: nevíte jestli u writing-u dostanete na každé cvičení jen jednu A4? příjde mi to docela málo jen jedna strana na 230 slov

Hm, tak jsem zapátrala a máš pravdu, Megadeth, a překvapilo mě to! Jestli já jsem kvůli tady tomu získala béčko místo áčka, tak mě to teda štve! :-)

Do contractions count as one word or two?
Contracted words count as the number of words they would be if they were not contracted. For example, isn’t, didn’t, I’m, I’ll are counted as two words (replacing is not, did not, I am, I will). Where the contraction replaces one word (e.g. can’t for cannot), it is counted as one word.

Zdroj: http://www.cambridgeenglish.org/…-to-prepare/

Díky moc, ještě by mě zajímalo, jestli kandidát dostane, nebo si může zažádat o prázdný papír, nebo je nutné zaškrtávat odpovědi ihned do answer sheet, totéž pro writting, je-li možno napsat ty slohovky nejprv “nanečisto” a pak přepsat.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Josef vložený před 10 lety

Díky moc, ještě by mě zajímalo, jestli kandidát dostane, nebo si může zažádat o prázdný papír, nebo je nutné zaškrtávat odpovědi ihned do answer sheet, totéž pro writting, je-li možno napsat ty slohovky nejprv “nanečisto” a pak přepsat.

Pokud vím, psát nanečisto lze, kandidáti mají k dispozici prázné papíry k tomuto účelu. Nicméně z vlastní zkušenosti nedoporučuji – člověk nestihne text přepsat. Je lepší mít trošku “neúhledný”, ale celý text, než nedopsaný krasopisný – za ten totiž dostanete méně bodů.
Každopádně, pokud je to možné, doporučuji právě kvůli Writing CB zkoušky. :)

writing na CB je fakt výhoda, ale na druhou stranu je to alespoň u mě nevýhoda ve všem ostatním, v reading bych byl určitě pomalejší s větší náchylností k chybám.

k mé předchozí otázce: ptám se jestli ke každé otázce máme jen jeden tento papír: http://www.imgup.cz/image/li6 píšu docela roztahaně a jestli budu škrtat a přepisovat nemusí mi to stačit ;)

Dobry den, Minuly rok jsem slozila zkousku FCE se znamkou C, tento rok bych chtela slozit CAE, abych mela anglictinu ne levelu C1. Vim ale, ze kdyz se mi FCE podari udelat na znamku A, mela bych rovnou automaticky dostat CAE :-)takze mam se prihlasit ke zkousce CAE nebo FCE a vyborne ji zvladnout? Je to mozne? :-) Dekuji za Vase odpovedi.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od nikki83 vložený před 10 lety

Dobry den, Minuly rok jsem slozila zkousku FCE se znamkou C, tento rok bych chtela slozit CAE, abych mela anglictinu ne levelu C1. Vim ale, ze kdyz se mi FCE podari udelat na znamku A, mela bych rovnou automaticky dostat CAE :-)takze mam se prihlasit ke zkousce CAE nebo FCE a vyborne ji zvladnout? Je to mozne? :-) Dekuji za Vase odpovedi.

Když budete skládat FCE, nedostanete nikdy certifikát CAE. Když máte FCE se známkou A, bude tam zároveň napsáno, že jste na úrovni C1. Ale bude to pořád FCE.
Více si přečtěte zde: FCE a CAE od ledna 2015, v části “Změna ve výsledcích zkoušky”.

prosinci jsem složl cae a už jen čekám na ceritifikát, nicméně mě zaskočilo, že vše co od cambridge dostanu jako zpětnou vazbu je graf a přibližným umistěním v jednotlivých částech a certifikát. Alespoň tohle mi bylo sděleno jazykovou školou kde jsem tu zkouškou skládat. Čekal jsem, že budu znát aspoň přesné procenta jednotlivých částí a krátký komentář ke speaking/writing (někde jsem tuším četl že by to tak mělo být)

Můj dotaz je zda jste to měli stejně – jen graf a certifikát – a taková je fakt realita?

Ano, je to tak. A to ještě ten graf je vymoženost posledních let, dříve býval jen certifikát.
Procenta jednotlivých částí se dají přibližně odvodit z grafu, ne příliš přesně, ale lepší než nic.

díky za rychlou odpověď. btw: v té jazykovka říkali, že od 1.1. už jsou podrobnější výsledky, takže vy co se na to chystáte tenhle rok budete mít lepší představu o svém výkonu ;)

Určitě by mne zajímalo, jak ty podrobné výsledky vypadají ve srovnání s předchozí verzí zkoušek. Možná ale mají na mysli CES (viz článek zmíněný výše).

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.