Help for English

Co jste se právě naučili?

 

frugal – podle zvuku toho slova bych to teda vůbec netipovala, ale frugal housewife je ta hospodyně, co skáče přes plot pro peří…

time and again = very often

Excuse my French. / Pardon my French. = Promiňte mi ten výraz. / Promiňte, že mluvím sprostě.

tomboy = a young girl who enjoys activities and games that are traditionally considered to be for boys

In a bid (to do sth) – ve snaze

In a bid to gain more voters, he campaigned for more benefits for the elderly.

Fregata Indefatigable je nezdolná a neúnavná :) Právě si opakuji lodní slovník s Horáciem Hornblowerem.

give out to somebody – ve slovnících jsem frázi nenašel, ale slyšel jsem ji velmi často od Irů a znamená to “kritizovat někoho za něco, co udělali špatně”. (z toho, co jsem si na internetu přečetl, vypadá to spíš na irský slang)

To give out to a person means to speak angrily. For example, when the meal arrived it was cold so she gave out to the waitress. She was giving out to her husband because he always came home late from the pub. http://english.stackexchange.com/…out-a-person

to lose track of time = ztratit pojem o čase

https://www.youtube.com/watch?… by Darren Hayes

Ve slovech končících na diftong něco + I se připojuje -iŋ aniž by se jedno vyrušilo. :-)

lying – /laiiŋ/
crying – /kraiiŋ/

make do with sth – vystačit si s něčím

možná známá fráze :D , ale já jsem doteď používal jen settle for sth

it runs in the family (illness) = je to v rodině

Insanity doesn´t run in my family. It strolls through, taking time to get to know each of us personally.

nenaučila jsem se nic, ale tohle mne rozbilo:

Being cremated is my last hope for a smoking hot body. :-)

at the prospect of – při představě

She was excited at the prospect of living in London.

Osobně mi přijde zajímavé třeba slovo HEALTH. Protože když slovo vyslovíte, všimněte si, že souhlásky /L/ dáváte jazyk mezi zuby a /L/ je v tomto případě dentální souhláska. V ostatních případech se jazyk totiž dotýká alveolárního hřebenu, který je za horními zuby.

bellow – below

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.