Help for English

Rady

 

Dobrý den, píši Vám poprvé a chtěla bych se zeptat, je-li možné za rok se naučit od A2-B2, kdyby ano, prosím napištemi nějaké rady..Děkuji

Podobné téma už se tady párkrát na fóru probíralo, i když možná z B2 na C1, na čemž ale ani tak nezáleží, protože ty rady obecně jsou v podstatě pořád stejné.

Zkuste prolistovat fórum, jistě něco k tomuto tématu objevíte.

Záleží především na Vás, Vaší vůli a přístupu ke studiu. Někomu jde učení snáze, jiný tomu potřebuje věnovat času více. Důležité je učit se pravidelně, efektivně a nezanedbávat žádnou složku jazyka (poslech, četba, gramatika, konverzace). Zpestřete si studium poslechem anglických podcastů, rádií, sledováním filmů a seriálů, četbou knih, časopisů a článků, ale i konverzací, nebo třeba dopisováním si s přáteli..

V neposlední řadě zvolte takové materiály ke studiu (učebnice, stránky) nebo kurs, který vám bude vyhovovat. Doporučuji začít zde, na těchto stránkách.

Možné to je, určitě. Ale nedoporučuju zanedbávat základy a hrnout se například hned na testy, které jsou určeny pro B2. :) Doporučovala bych kombinovat systematický postup hlavně v gramatice a slovní zásobě (učebnice, kurz i s konverzací a trénováním psaní) s “náhodným” procvičováním ostatního – dopisování si, skype, filmy, jednodušší knížky, články na internetu…, kde si naučené zopakujete, procvičíte a hlavně zažijete. :)

Teoreticky je možné vše, koukám li však na zadní obálku učebnic New English File tak vidím:
Pre-Intermediate = A2 – B1
Intermediate = B1 – B2
Takže Vaším cílem je probrat za rok 1,5 učebnice. Standard v našich končinách však je 2 roky na učebnici, spíš víc.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Maik vložený před 9 lety

Teoreticky je možné vše, koukám li však na zadní obálku učebnic New English File tak vidím:
Pre-Intermediate = A2 – B1
Intermediate = B1 – B2
Takže Vaším cílem je probrat za rok 1,5 učebnice. Standard v našich končinách však je 2 roky na učebnici, spíš víc.

Myslíte, že standard v jinejch končinách je nějak výrazně lepší? :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Maik vložený před 9 lety

Teoreticky je možné vše, koukám li však na zadní obálku učebnic New English File tak vidím:
Pre-Intermediate = A2 – B1
Intermediate = B1 – B2
Takže Vaším cílem je probrat za rok 1,5 učebnice. Standard v našich končinách však je 2 roky na učebnici, spíš víc.

No, v kurzu, kam jsem chodila byl standard 1 lekce ročně. Takže možné je opravdu vše :). (ale pravda je, že k učebnici jsme se dostali tak 2× do roka, jinak to bylo takové to kecání o ničem). Jinak, samouk to zvládnout může, má-li pevnou vůli. Kurz ani náhodou, vždycky se najdou brzdy, které se vlastně ani nic naučit nechtějí.

U nás taky máme “brzdy”, měl jsem s tím problémy ale přemohl jsem se a začal se ozývat. Tak se to trochu zlepšilo.
Ale myslím, že by si to měl hlídat lektor, například tahle věc mi vadí ale nějak jsem nenašel sílu se ozvat, jde o věci typu:
“Čtyři z vás tu minule nebyli tak to proberu (vysvětlím atd) znova” – sedí nás tam 6, plný počet je 12 ale to bylo jen párkrát na začátku kurzu.
Co by se asi stalo kdybych odešel a požádal o vrácení peněz za tu jednu lekci…

V jiných končinách, předpokládám, mají plán za jak dlouho tu knihu probrat a ten dodržují.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Maik vložený před 9 lety

U nás taky máme “brzdy”, měl jsem s tím problémy ale přemohl jsem se a začal se ozývat. Tak se to trochu zlepšilo.
Ale myslím, že by si to měl hlídat lektor, například tahle věc mi vadí ale nějak jsem nenašel sílu se ozvat, jde o věci typu:
“Čtyři z vás tu minule nebyli tak to proberu (vysvětlím atd) znova” – sedí nás tam 6, plný počet je 12 ale to bylo jen párkrát na začátku kurzu.
Co by se asi stalo kdybych odešel a požádal o vrácení peněz za tu jednu lekci…

V jiných končinách, předpokládám, mají plán za jak dlouho tu knihu probrat a ten dodržují.

Plán na probrání látky je tak akorát na SŠ/VŠ, v jazykovkách to moc nefunguje, protože jich je šíleně moc a každá se snaží co nejvíc zalíbit pokud možno každýmu. Někde jsou schopný otevřít kurz třeba o půlnoci, pokud na něj bude chodit dost lidí…

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.