Help for English

předminulý čas

 

Dobrý den, mám dotaz k předminulému času prostému a průběhovému. Záleží v těchto časech na pořadí vět?

Když je například věta v předminulém čase prostém WhenTom arrived on the train he had already bought a ticket. Mohu to napsat i takto?
He had already bought a ticket when Tom arrived on the train Věta v předminulém čase průběhovém I had been waiting for an hour when the train arrived Mohu ji napsat i takto? When the train arrived i had been waiting for an hour Děkuji za odpověď a přeji hezký den. Pavel Forman:-8

Na pořadí vět nezáleží, ale je lepší přizpůsobit osobní zájmena a vlastní jména – aby vlastní jméno bylo první, a až pak ho nahrazujete osobním zájmenem.

Druhá věta je ok, tu první ale moc nechápu… co jste tím chtěl vyjádřit?

Více viz Předminulý čas a Předminulý čas průběhový.

Vlákno jsem přejmenovala, aby bylo lépe rozpoznatelné.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucka Skrčená vložený před 9 lety

Na pořadí vět nezáleží, ale je lepší přizpůsobit osobní zájmena a vlastní jména – aby vlastní jméno bylo první, a až pak ho nahrazujete osobním zájmenem.

Druhá věta je ok, tu první ale moc nechápu… co jste tím chtěl vyjádřit?

Více viz Předminulý čas a Předminulý čas průběhový.

Vlákno jsem přejmenovala, aby bylo lépe rozpoznatelné.

Děkuji za odpověď, moc jste opravdu pomohla. Tou první větou jsem chtěl vyjádřit, že si Tom koupil lístek před nástupem do vlaku. Jenom jsem v druhé verzi první věty neuvedl vlastní jméno první a to osobní zájmeno jako druhé. Jak jste vlákno přejmenovala? V případě potřeby vymyslím srozumitelnější jméno.
Mohu Vás poprosit o překlad těchto vět?

  1. A lot of people want to have a comfortable holiday without any worry and they book a tour with a travel agency.
  2. Some prefer to be alone, exploring the countryside and watching the wildlife in forests and meadows.
  3. They would fine sightseeing in towns boring – they say that they have been living in towns all their lives.
  4. Other people, however, are interested in places of historical interest and in famous churches, town halls, palaces, and castle ruins in the Gothic, Baroque, and Renaissance styles.

Předem děkuji a přeji hezký den. Pavel Forman:-)

I had been waiting for an hour before the train arrived, takhle by se mi to líbilo víc. :-)

Vaše vlákno se jmenovalo “dotaz”. To je nicneříkající ná­zev.

Pokud máte další jiné dotazy, které se netýkají předminulého času,založte nové vlákno a nazvěte jej např. “překlad článku” apod. Taky obecně platí,že se zde dočkáte spíše kontroly svého překladu,než aby to někdo jiný za vás překládal – tedy to je třeba můj případ (já vím,učitelé jsou někdy fakt otravní). ;-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.