Help for English

How are you doing?

 

A ještě poslední když chci říct že se mám skvěle řeknu I feel great a né I am great to by totiž znamenalo Já jsem skvělý je to tak? :-)

Ano.

Děkuji tak už to konečně chápu :-) děkuji a moc děkuji moc

Pokud je to odpověď na to, jak se máte, tak je to I am great.

A není to Já jsem úžasný?

Ještě jeden dotaz : A jak bych mohla říct že se mám krásně? – I feel beautiful.? A jak tedy poznám kde má být I am??

Připadá i to jako: How are you? -Jak se máš nebo Jaký jsi? I'm great.

Takže u I'm great se to používá a u I am good ne? kdyby se mě někdo zeptal How are you? I'm good. Takže jde- ok,fine,well,great a alright a u těch ostatních je to I feel?

kdyby se mě nikdo neptal a já bych třeba jen řekla že se mám skvěle- tak to má být I feel great? Jinak to ostatní jako Ok,fine,well a alright u tohodle jde ne že kdyby se mě nikdo neptal tak bych to použila,a kdby se mě někdo zeptal Jak se máš? Tak mohu odpovědět : I am great – a znamená to mám se skvěle , ještě bych potřebovala to I'm good jestli kdyby se mě někdo zeptal a kdyby se mě nikdo nezeptal.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Daniela Bezpalcova vložený před 9 lety

A není to Já jsem úžasný?

Záleží na kontextu, může to být obojí.

Malé shrnutí a upřesnění:

A: How are you?
B: I am fine, ok, ale lze užít i greatgood

good sice někteří mluvčí v tomto případě považují za nesprávné, ale jak jsem dohledal zde, tak je to gramaticky přijatelné.

Zajímavé je použití good v této situaci (převzato z englishforum­s.com)

A: Would you like some coffee?
B: No, thanks, I'm good.

Aha a můžu poslední dotaz: How are you? Mám se úžasně/Je mi žasně – I feel amazing.

tady nepoužijeme I am že? děkuji

A ještě ěco: Ten kontext věty může to být : Mám se skvěle ,sluníčko svítí a já si ležím. – I'm great, the sun si shining and I'm laying může to tak být :D ?

Ok, ještě se můžete podívat sem:

http://forum.wordreference.com/…anks.958635/

Děkuji už to chápu, děkuji moc za vysvětlení a že jste se mnou měl trpělivost děkuji moc :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Josef vložený před 9 lety

Záleží na kontextu, může to být obojí.

Malé shrnutí a upřesnění:

A: How are you?
B: I am fine, ok, ale lze užít i greatgood

good sice někteří mluvčí v tomto případě považují za nesprávné, ale jak jsem dohledal zde, tak je to gramaticky přijatelné.

Zajímavé je použití good v této situaci (převzato z englishforum­s.com)

A: Would you like some coffee?
B: No, thanks, I'm good.

To použití s kávou je to naprosto běžné a takto se I am good – Jsem v pohodě, nic nepotřebuji používá asi nejčastěji.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.