Help for English

How are you doing?

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od swimmer vložený před 9 lety

Jen doplním…I feel (I am feeling) good znamená..jsem v pohodě, tedy I am fine.

Tím myslíte že I am good znamená já jsem v pohodě a I am well – Je mi dobře(po zdravotní stránce) a I am fine (Je mi dobře) ??? Takhle?

Malá rekapitulace takže jde I'm fine,great,go­od,alright a well a u nespisovné aj můžeme odpověďět jen fine nebo great a kdybych chtěla odpovědět že je mi nic moc tak bych řekla I feel (I am feeling) so-so je to tak?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Daniela Bezpalcova vložený před 9 lety

Malá rekapitulace takže jde I'm fine,great,go­od,alright a well a u nespisovné aj můžeme odpověďět jen fine nebo great a kdybych chtěla odpovědět že je mi nic moc tak bych řekla I feel (I am feeling) so-so je to tak?

Pouze so-so (bez I am či I feel).

A: How are you (doing)?
B: Hm, so-so.

Aha

Už myslím že vím jak to je jen ještě otázka prosím kdyby se mě nikdo neptal jak se máš a psala bych si třeba do deníku : Dear Diary, dneska se mám nic moc. nebo dneska to ujde ?
a ujde to- not too bad je taky jako so-so že je to bez I am a bez I feel protože kdybych řekla I feel not too bad- necítím se tak špatně ztratilo by to to ujde to? Jen mi jde o to kdybych to třeba použila teď ve větě bez toho aby se mě někdo ptal – Dear diary, dneska to ujde nebo mám se nic moc

Chápu to tedy správně že se I am nebo I feel používá u příslovcí jako třeba I'm great-je mi skvěle a třeba u je mi špatně I am feeling bad ale u je mi nic moc ne protože to prostě není příslovce jako je mi dobře atd.. prostě je to nic moc, ujde to říkáme to hned jak nám je stejně jako u ok,fine,great ale u těch se může použít I am, Je to prosím tak?

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.