Help for English

Knížka pro poslech

 

Zdravím

Chtěl bych si zlepšit poslech, a tak k tomu hledám vhodnou učebnici. Moje angličtina je na úrovni B2 a chtěl bych se tedy dostat na úroveň C1.

Předem díky za tipy :)

EDIT: Má někdo zkušenosti s touto učebnicí?

Jaký poslech máte na mysli? Chcete si zlepšit poslech kvůli testům/zkouškám, kde se odpovídá na otázky podle nahrávky, nebo prostě chcete lépe rozumět?

Učebnici jsem viděl, ale nikdy jsem s ní nepracoval. Předpokládám, že tam prostě bude cd a různá cvičení na poslech… Já doporučuji hlavně sledovat a poslouchat co nejvíce různých seriálů, filmů, videí, audioknih (jak z americké tak britské tvorby), dále si můžete zkoušet poslechové části FCE a CAE zkoušek, nebo i jiných. Nemyslím si, že učebnice vám nějak výrazně pomůže v poslechu, ale může být dobrým nástrojem pro trénování, je celkem jedno, jaká to bude.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Matěj K. vložený před 9 lety

Jaký poslech máte na mysli? Chcete si zlepšit poslech kvůli testům/zkouškám, kde se odpovídá na otázky podle nahrávky, nebo prostě chcete lépe rozumět?

Učebnici jsem viděl, ale nikdy jsem s ní nepracoval. Předpokládám, že tam prostě bude cd a různá cvičení na poslech… Já doporučuji hlavně sledovat a poslouchat co nejvíce různých seriálů, filmů, videí, audioknih (jak z americké tak britské tvorby), dále si můžete zkoušet poslechové části FCE a CAE zkoušek, nebo i jiných. Nemyslím si, že učebnice vám nějak výrazně pomůže v poslechu, ale může být dobrým nástrojem pro trénování, je celkem jedno, jaká to bude.

Hlavně lépe rozumět. HIMYM už mi nepříjde tak lehký jako dřív (asi 6./7. série) a třeba Supernatural se bez titulků snad nedají. A také bych pak rád podstoupil CAE :)

Ještě se nabízí Collins English for Life: Listening B2+ with CD

Zde jde spíše o poslech “reálných” lidí, jejíchž řeč je plná těch nedokonalostí jako “uhm, ehm” apod, tedy jak lidé běžně mluví.

Kterou z těchto 2 byste mi tedy doporučili? :)

Ta druhá by mohla být celkem zajímavá :-) Každopádně řeč reálných lidí uslyšíte i v seriálech a filmech, tudíž pokud vám jde o to, nemusíte kupovat učebnici. Stačí mít trpělivost a poslouchat, zatím třeba s titulky, ale na vaší úrovni už bych sledoval spíš bez nich.

V angličtině sleduji HIMYM a Supernatural (a také už i filmy). HIMYM si dám vždycky nejprve bez titulků a pak s nimi. Bez titulků rozumím tak v průměru +70% (někdy se to všechno vážně nedá zachytit, ale málokdy mi unikne celá pointa) a třeba Supernatural by bez těch titulků snad ani nešlo. Nicméně i tak si u HIMYMu (a nejen tam, ale ikdyž slyším nějaký rozhovor či něco takového), tak si říkám, že bych na tom měl nějak zapracovat. Ještě uvidím, nějak se rozhodnu :)

Můžete zkusit více seriálů, aby Vás pak nepřekvapily jiné přízvuky. :)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.