Help for English

Dobře nebo špatně?

 

Ahoj jen se chci zeptat jestli to chápu dobře:

How are you? I'm fine,I'm good,I'm great,I'm well,I'm alright

Neformální: How are you? Fine.Good.Well. Alright. Great.

How are you? Mám se úžasně. – I feel amazing. Mám se špatně. -** I feel bad.** Nemůžeme udělat jen bad protože by to znamenalo špatný. (u neformální)

How are you? (bez I am nebo I feel) so-so – nic moc. not too bad – ujde to.

Je to tak správně?

Na otázku How are you? můžeme klidně odpovědět i pouhým bad.

Ano? A co amazing? To ne? A jak to že jde i bad? jde na otázku How are you? říci I'm bad – já bych tam spíše dala I feel bad, já myslela že v té neformální angličtině se dá odpověďět jen tím fine,good,gre­at,well,alrig­ht a tím so-so a not too bad jak to tedy je?

No když jde good, tak jde i bad.
Spojení feel bych osobně nepoužil jako odpověď na otázku How are you? ale na otázku How do you feel?

Já jsem to viděla ZDE to I feel

Orim má pravdu.

V podstatě je v angličtině zvykem odpovídat na otázku stejným slovesem jakým byla otázka položena. Tj. když se tě někdo ptá:

How are you? — I am good. How [ be ] you? — I [ be ] good.

How do you feel? — I feel amazing. How do you [ feel ]? — I [ feel ] good.

! slovesa v [ ] jsou uvedena schválně v základním tvaru a jsou uvedena pouze pro lepší porozumění !

A co třeba sloveso úžasný mám se úžasně?

Konkrétně u AMAZING a BAD bych neřekl to I am. Zní mi to divně. Odpověděl bych jen jednoslovně: Amazing. / Bad.

Aha takže to nemá být I feel to by bylo totiž How do you feel? jinak je to jednoslovně tedy :-) děkuji

A co takhle “I am well”. Are you well? prostě místo good používat well. Mám to z dopisů mé kamarádky -rod. mluvčí, brit. angl. Je v tom nějaký rozdíl? Nikdy jsem o tom nepřemýšlela, brala jsem “well” normálně. Slovo “good” v tomto smyslu ona vůbec nepoužívá. Díky za vysvětlení.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.