Help for English

IS?

 

Ahoj můj dotaz: Dneska jsem viděla v učebnici: What music do you like? je mi to hrozně divný protože já vždy používám What's your favourite music? A tak mě to teď hrozně zblblo a začala jsem přemýšlet u ostatních vět kde je** IS** poradíte mi prosím proč to tak je teď si pletu IS a místo toho tam dávám to sloveso jako u What music do you like? tak jsem si to dala i u What's your favourite singer? What singer do you like? prosím nevysvětlíte mi to proč je to tak a proč to může být i jinak

Takové shrnutí(kdo neví jak to myslím): Hrozně mě to mate:

  1. What's your name? / What name is yours?/ What name do you have?
  2. What's your favourite music? / What music do you like? / What music is your favourite?

A teď jsme i začala přemýšlet o tomhle: Her eyes are so beautiful / She has so beautiful eyes

Ano vím že to 1) je správně What's your name? Ale viděla jsem v učebnici What music do you like? Ale já vždy používám What's your favourite music? Jak to tedy je?

Spojuji si to s tímhle: 1) What color is his new car? What name is yours?

2) What music do you like? What name do you have?

A vůbec nechápu jaký je v tom rozdíl. Nic jsem plně blbá.. :-(:.

What's your name? — OK
What name do you have? — mohlo by být, ale zní to VELMI divně (nepoužívat!)
What name is yours? — určitě NE

Rozdíl:
What is your favourite music? — Jaká je tvá nejoblíbenější hudba?
What music do you like? — Jaká hudba se ti líbí? / Jakou hudbu máš rád?

Děkuji moc :-)

A mohu se ještě zeptat? Docela si IS pletu s HAVE Jaké máš oblíbené zpěváky? Tak tam bude IS je to tak? Věta What's your in my purse? nešlo by tam i have? Když si tam budu dávat česky mít – have zkusím i IS a když jde IS dám is když je IS tam blbé dám tam HAVE. Může to tak být?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Daniela Bezpalcova vložený před 9 lety

A mohu se ještě zeptat? Docela si IS pletu s HAVE Jaké máš oblíbené zpěváky? Tak tam bude IS je to tak? Věta What's your in my purse? nešlo by tam i have? Když si tam budu dávat česky mít – have zkusím i IS a když jde IS dám is když je IS tam blbé dám tam HAVE. Může to tak být?

Přiznám se, docela jsem se v tomto příspěvku ztratil. Fakt nerozumím co se vlastně ptáš.

Věta What's your in my purse? nešlo by tam i have? What do I have in my purse?

Jinak u toho: What name do you have? By nikdy nešlo – I have a name** Denise** My name's Denise. Kdyby se mě někdo zeptal máš nějaké jméno? Tak by to šlo Do you have a name? nebo Máš nějakého obl. zpěváka-** Do you have a favourite singer?**
otázka Jakého máš obl. zpěváka by byla Who's your favourite singer?

Jde mi o tohle kdybych třeba řekla že mám psa retrívra řekla bych I have a dog he is a retriever my bysme vyjádřili že je to retrívr až v té druhé větě takhle to myslím nemá to něco společného s větama?

Myslím tím že když třeba jen řeknu Já mám jméno – I have a name když k tomu ale to jméno přidám nejde to proto to má být My name's blabla

Neb tohle Mám psa retrívra – My dog is a retriever

Tak radši takhle: 1) Jak bych napsala do domácího úkolu že mám dvě oblíbené zpěvačky Demi Lovato a Lucy Hale- ?

2) Jak bych přeložila tohle: Mám ráda dvě zpěvačky Lucy Hale a Demi Lovato

Jak bych to měla přeložit?

  1. My two favourite singers are Demi Lovato and Lucy Hale.
    1. I like two singers. They are Lucy Hale and Demi Lovato.

      Nebo také I like two singers who are Lucy Hale and Demi Lovato.

    PURSE

    What is yours in my purse? – Co je tvé v mé peněžence?

    What Do I have in my purse? – Co mám v mé peněžence?

    What is your in my purse? – Takto to nemůže být. Your je nesamostatné přivl. zájmeno. To znamená, že musí být spojeno s podstatným jménem.

    your purse

    your life

    What is your in my purse? po your následuje in, to není pod. jméno, proto to není dobře.

Máš nějaké jméno? – Do you have a name?
Jak se jmenuješ? What is your name? Doslova (Jaké je tvé jméno)

Děkuji moc :-)

A otázka Jaké zpěváky máš rád? by bylo takhle – Who singers do you like? ?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Daniela Bezpalcova vložený před 9 lety

A otázka Jaké zpěváky máš rád? by bylo takhle – Who singers do you like? ?

WHO nemůže být takto před podstatným jménem. WHICH a WHAT ano, WHO ne. Můžete tedy říct WHICH SINGERS (které z výběru) nebo WHAT SINGERS (které bez výběru) nebo WHAT KIND OF SINGERS (ptáme-li se spíše na jaký typ zpěváků).

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.