Help for English

past simple/present perfect nejasnost

 

Matěji, myslíte, že jsem v následujících dvou větách pochopil o co jde?

  • have done / did a lot of bad things to my parents. They both are dead.
  • In my life I have done did a lot of bad thing to my parents. They both are dead. I wish I had helped them when they needed. (Cítím zde správně, že se zde předpřítomný čas nehodí? Ptám se, protože mi to přijde dosti podobné větě s tím vrahem, ale zde nevidím prostor ani pro ten druhý důvod, který jste tam uváděl – s těma následky do přítomnosti atd…)
Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ritter vložený před 9 lety

Matěji, myslíte, že jsem v následujících dvou větách pochopil o co jde?

  • have done / did a lot of bad things to my parents. They both are dead.
  • In my life I have done did a lot of bad thing to my parents. They both are dead. I wish I had helped them when they needed. (Cítím zde správně, že se zde předpřítomný čas nehodí? Ptám se, protože mi to přijde dosti podobné větě s tím vrahem, ale zde nevidím prostor ani pro ten druhý důvod, který jste tam uváděl – s těma následky do přítomnosti atd…)

Myslím, že to takhle lze chápat. Každopádně nevidím úplně důvod, proč dávat v druhém případu “in my life”. Opravdu se to může lišit v různých situacích, vždy je nutné si uvědomit, co je pro vás ve větě důležité :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.