Help for English

Sounds about right = Sounds right?

 

Dobrý den, při poslechu anglických podcastů jsem slyšel frázi “Sounds about right”, zkoušel jsem hledat její význam na internetu a našel jsem pár anglických diskuzí, ale moc jsem to z nich nepochopil, někde se psalo, že slovo “about” má funkci “approximately” nebo tak něco, ale nejsem si tím na 100% jistý. Není tu tedy někdo, kdo tuto frázi zná, koho bych mohl požádat o vysvětlení, jaký je rozdíl mezi těmito frázemi “Sounds about right” a “Sounds right”?

Předem moc děkuji.

Nevím přesně jak to vysvětlit, ale jedná se o běžnou kolokaci či ustálenou frázi, hodněkrát jsem ji slyšel ve filmech. Používá se, když potvrzujeme nějakou informaci, kterou někdo řekl, ale zároveň vyjadřuje určitou nejistotu a to právě slovem “about” (asi).

Sounds right – zde jsme si jistí, co někdo řekl

Odkaz na příspěvek Příspěvek od turn_around vložený před 9 lety

Nevím přesně jak to vysvětlit, ale jedná se o běžnou kolokaci či ustálenou frázi, hodněkrát jsem ji slyšel ve filmech. Používá se, když potvrzujeme nějakou informaci, kterou někdo řekl, ale zároveň vyjadřuje určitou nejistotu a to právě slovem “about” (asi).

Sounds right – zde jsme si jistí, co někdo řekl

ABOUT zmírňuje význam slova za tím, podobně jako např. KIND OF (KINDA) či SORT OF (SORTA). Neříkám, že je to přímo dobré, ale asi, asi tak, celkem, docela dobré.

Děkuji, teď už je mi to naprosto jasné. Já si myslel, že to asi bude znamenat něco takového, ale nebyl jsem si jistý.

Děkuji

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.