Help for English

Remember

 

Mohli byste mi prosím pomoci s následující větou: “Someone has taken my mobile! I clearly remember.....­.........it on the table.”

  1. putting b) I've put

Chápu, že putting sedí nejlépe. Ale zdá se mi, že i možnost B není špatně. Podle slovníku lze použít REMEMBER (THAT).

Díky moc

Nelze použít předpřítomný čas. Pokud bychom použili minulý, bylo by to v pořádku – ale ten v nabídce testu není.

Děkuji a proč nemůžeme použít předpřítomný. Není tam žádný časový údaj a v první větě je použitý.

Předpřítomný nelze použít, protože autor věty vzpomíná na to, co udělal (v minulosti) a nemá to výsledek v přítomnosti.

Someone has taken my mobile – Někdo mi vzal mobil – a teď ho nemám
I remember that I put it on the table – Vzpomínám si, že jsem ho položil na stůl – někdy jsem ho tam položil a potom mi ho někdo vzal (bod v minulosti)

Minulý čas se používá u uzavřených dějů v minulosti, něco co se stalo (a není důležitý stav v přítomnosti).

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.