Help for English

Jak se naučit angličtinu co nejrychleji?

 

Dobrý den,
obracím se na Vás s dotazem, návodem jak se co možná nejrychleji naučit anglický jazyk na úroveň maturitní zkoušky?
V současné době uvažuji o změně povolání, ale k tomu potřebuji ovládat anglický jazyk na úrovni tzv. lepšího maturanta. :-) Z důvodu rodiných ( mám rodinu s malým dítěm, fin. zajištění rodiny ) nepřichází v úvahu mé vycestování do anglicky hovořící země ( jako au-pair atd. )a dále z důvodu mých služeb a četnosti výuky navštěvování kurzů v pravidelných, jednou za týden konaných kurzech v jazykových školách, které stejnak začínají pouze v září. A jako samouk se prostě ke studiu nepřinutím.
Moc děkuji za Vaše nápady. S pozdravem Tomáš

snad možná zaplatit si někoho, kdo si na vás udělá čas ve stejnou dobu jako ho budete mít vy :-) Taky záleží na tom, jak na tom s angličtinou jste – dělal jste ji už někdy? Mně osobně nějaký kurz (eventuálně soukromý učitel, pokud si ho člověk finančně může dovolit) připadá jako nejlepší řešení…a taky taky úplně neplatí, že všechny kurzy začínají jen v září; někde je možné přistoupit od pololetí a jinde dokonce přibírají studenty kdykoliv..-a četnost výuky i časy se také hodně liší (nemusí to být „jednou za týden“) a mohly by vám i vyhovovat…
V zásadě máte totiž dvě možnosti:1) učit se sám(s pomocí Help for English a nás tady, kteří rádi poradíme, učebnic, výukových programů, filmů…) 2) s někým – tedy s nějakým učitelem, ať už v kurzu nebo individuálně

Zaplaťte si soukromého učitele. Samo vám to do té hlavy rozhodně nenateče, když se jako samouk učit nechcete. ;) Ale nepočítejte s tím, že vám třeba ty dvě hodiny týdně s učitelem budou stačit k tomu aby jste uměl tak rychle anglicky jak si asi představujete. Bez dodatečného samostudia to IMHO nejde…

Pokud počítáte, že se to naučíte řádově za měsíce, tak na to ale zapomeňte, řádově je to v letech…

ja si taky myslim ze soukromy ucitel je nejlepsi zpusob…idealni by bylo kdybyste k nemu chodil aspon 3×,nebo aspon 2× tydne…nestaci ale chodit jen do nejakeho kurzu,musite se tomu proste venovat ve svem volnem case…ucte se např. 3 slovicka kazdy den,tj. 21 slovicek za tyden a to je podle me slusne…az budete trochu pokrocilejsi, divejte se na filmy v AJ s AJ titulky,ctete zjednodusenou literaturu…existuje moc zpusobu,nebylo by od veci si precist clanky v sekci typy a triky,to vam pak vsechno bude jasnejsi.....hodne stesti!

Moc děkuji za Vaše nápady a připomínky. Na základě Vašich reakcí na můj dotaz jsem se rozhodl, že asi půjdu cestou soukromého učitele a poté bych si zaplatil 3 až 4 týdenní pobyt v Anglii, ve škole, kde bych se chtěl rozmluvit a začít si věřit v používání anglického jazyka. Jinak angličtinu jsem se učil před 12 lety na škole po dobu tří let, ale protože cizí jazyk byl až jako second předmět, mohu se 100% jistotou konstatovat, že dnes neumím nic, bohužel. :-) Tomáš

Dobrý den, nemám moc peněz a potřebuji se co nejrychleji naučit anglicky. za par dnů možná týdnů jedeme do Anglie se školou a na základě našich dovedností nás budou hodnotit. Poraďte mi prosím jak na to…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Niky5574 vložený před 9 lety

Dobrý den, nemám moc peněz a potřebuji se co nejrychleji naučit anglicky. za par dnů možná týdnů jedeme do Anglie se školou a na základě našich dovedností nás budou hodnotit. Poraďte mi prosím jak na to…

Mohu se zeptat na vaši úroveň angličtiny? Jste začátečník nebo už mírně pokročilý…?

Každopádně, pokud nemáte peníze, ale máte čas, určitě se dá něco dělat. Musíte tomu ale věnovat veškerý svůj čas a úsilí.

Dobrý den, jsem mile překvapený, že se dá anglicky naučit bez školy, nebo drahého kurzu. Jen se chci zeptat, jak? Zkoušel jsem se to tady najít, ale chci odpověď pro můj případ. Anglicky jsem se učil na základní i střední škole, jako asi většina, kterým jazyk nejde, jsem si říkal, že mi je k ničemu. Ale pár let po škole jsem došel k názoru, že umět anglicky nemusí být od věci. Ať už kvůli práce, nebo prostě se trochu domluvit na dovolené. Anglicky umím na úrovní začátečník, možná o úroveň víš, ale časem něco vyprchalo. Základy gramatiky umím. Rád bych věnoval co druhé odpoledne pro svoje zlepšení. Na fórech jsem se dočetl angl. knížky a filmy. Ale necítím se na čtení celého textu v angl., nebo poslechu filmu. Čím mám začít jako první. Díval jsem se na této stránce na gramatiku, mám to procházet od začátku, je v tom nějaké schéma? Děkuji za přečtení a odpověď.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od rago24 vložený před 9 lety

Dobrý den, jsem mile překvapený, že se dá anglicky naučit bez školy, nebo drahého kurzu. Jen se chci zeptat, jak? Zkoušel jsem se to tady najít, ale chci odpověď pro můj případ. Anglicky jsem se učil na základní i střední škole, jako asi většina, kterým jazyk nejde, jsem si říkal, že mi je k ničemu. Ale pár let po škole jsem došel k názoru, že umět anglicky nemusí být od věci. Ať už kvůli práce, nebo prostě se trochu domluvit na dovolené. Anglicky umím na úrovní začátečník, možná o úroveň víš, ale časem něco vyprchalo. Základy gramatiky umím. Rád bych věnoval co druhé odpoledne pro svoje zlepšení. Na fórech jsem se dočetl angl. knížky a filmy. Ale necítím se na čtení celého textu v angl., nebo poslechu filmu. Čím mám začít jako první. Díval jsem se na této stránce na gramatiku, mám to procházet od začátku, je v tom nějaké schéma? Děkuji za přečtení a odpověď.

Mrkněte se nejdřív na články JAK NA TO, věřím, že tam najdete zajímavé tipy.

Co se četby týče, začít můžete už teď díky zjednodušené četbě, taky o ní máme článek.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 9 lety

Mrkněte se nejdřív na články JAK NA TO, věřím, že tam najdete zajímavé tipy.

Co se četby týče, začít můžete už teď díky zjednodušené četbě, taky o ní máme článek.

Děkuji, asi neumím hledat.:-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.