Help for English

Doplnění slov z nabídky (vysvětlení)

 

Zdravím vás, mám text, do kterého mám vybrat vždy jedno slovo z nabídky, a když jsme si ve škole kontrolovali výsledky, zjistila jsem, že jsem udělala chyby právě ve slovech, která mi přišla synonymní, a nevím, proč by se nemohlo v dané větě použít právě to slovo, které jsem vybrala já.

Věta 1: “For $2500 a fan could ______ an individual drum lesson from Freese, which included one of his snare drums to take home.”

Věta 2 (přímo navazuje na větu 1): “At $10,000, you'd have the _____ to spend the day with Freese and one of his rock-star friends.”

Výběr do věty 1: achieve, receive, collect, gain

  • zde jsem po dlouhém uvažování dala “gain”, ovšem podle klíče je správně “receive”

Výběr do věty 2: chance, choice, time, luck

  • tady jsem uvažovala snad ještě déle, zvolila jsem “choice”, ale má tam patřit “chance”. Kdybych neviděla a neměla nabídku, sedělo by mi tam ještě “opportunity”, bylo by to také možné?

Děkuji za případné vysvětlení rozdílů mezi těmi dvojicemi slov, či nějaké tipy, jak pro příště poznat, které slovo vybrat.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.