Help for English

is ridden / being ridden

 

Hezký den.
Chtěl bych se zeptat, z jakého důvodu není u níže uvedené věty uvedeno před ridden gerundium being?

Věta:
Wheelie = a trick when a bicycle or a motorcycle is ridden with the front wheel raised off the ground.

Překládám jako:
Trik, při kterém je kolo nebo motorka řízena s předním kolem zdviženým ve vzduchu.

Osobně bych před ridden uvedl ještě being abych zdůraznil průběh děje. Z jakého důvodu není uvedeno? Vysvětluji si to jedině tím, že se nejedná o aktuální průběh děje (není to teď v tuto chvíli, teď to neprobíhá), ale obecné konstatování.

Jiný příklad, kdybych chtěl říci například:
Neregistrovaná motorka řízená mužem bez přilby.

Překládal bych jako
Unregistered motorbike being ridden by man without a helmet.

A v takovém případě je being nutné pro vyjádření průběhu děje. Nebo se mýlím?

Větu “Unregistered motorbike ridden by man without a helmet.” tedy nelze takto použít. Nebo se mýlím a je tím ridden bez being akorát zdůrazněna dokonavost?

Dokonavost vs průběh dobře funguje například v těchto větách:

  1. Light reflected in the water.. – Světlo odražené ve vodě. (dokonavost)
  2. Light being reflected in the water.. – Světlo odrážené ve vodě.(průběh)

Ale funguje to naprosto stejně i u ridden/being ridden?

Prosím opravte mne ať se jako samouk nenaučím nějaký nesmysl.
Děkuji Vám

Dobrý den,

vidím, že jsem vás tím předtím trochu zmátl.

Ani u jedné z vět není being nutné, je to nějaký obecný popis a není zde třeba vyjadřovat průběh. Kolo/motorka je prostě řízená (=ridden)

V různých případech to funguje jinak, being použijete, pokud chcete zdůraznit průběh.

I was just watching the light being reflected in the water. – Sledoval jsem, jak se světlo odráželo ve vodě.

Ale někde to není nutné. Je to na vás.

Díky za informace Matěji a přeji hezký den.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.