Help for English

Standardizované jazykové zkoušky dle MŠMT

 

Pro zajímavost, odkaz na tabulku standardizovaných jazykových zkoušek vydanou MŠMT, protože ne všechny certifikáty a vysvědčení (hlavně ty starší) mají vyznačenou úroveň zkoušky dle CEFR http://www.msmt.cz/…-telovychovy

Od úrovně B2 jsou tedy podle MŠMT všechny zkoušky v úrovni 3 a není přiliš jasné, zda je pro ně podstatné dále rozlišovat jednotlivé podúrovně. Mezi státnicí na úrovni B2 a CPE na úrovni C2 je určitě rozdíl.

státnice B2 (základní), FCE a PET jsou v úrovni 2, v úrovni 3 je až státnice všeobecná, která je C1. Zajímavé je postavení maturity na středních školách vyučujících metodou CLIL – je na úrovni 3 a teoreticky by stačila na vyučování jazyka na všech ZŠ a SŠ v Čechách – samozřejmě při splnění dalších kvalifikačních požadavků Mgr., DPS plus didaktika.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od andreaf vložený před 9 lety

státnice B2 (základní), FCE a PET jsou v úrovni 2, v úrovni 3 je až státnice všeobecná, která je C1. Zajímavé je postavení maturity na středních školách vyučujících metodou CLIL – je na úrovni 3 a teoreticky by stačila na vyučování jazyka na všech ZŠ a SŠ v Čechách – samozřejmě při splnění dalších kvalifikačních požadavků Mgr., DPS plus didaktika.

Omlouvám se, špatně jsem se díval. Díky za upřesnění!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od andreaf vložený před 9 lety

státnice B2 (základní), FCE a PET jsou v úrovni 2, v úrovni 3 je až státnice všeobecná, která je C1. Zajímavé je postavení maturity na středních školách vyučujících metodou CLIL – je na úrovni 3 a teoreticky by stačila na vyučování jazyka na všech ZŠ a SŠ v Čechách – samozřejmě při splnění dalších kvalifikačních požadavků Mgr., DPS plus didaktika.

To mi prijde nespravne. Zas tak extreme dobre na Tom students CLIL metodickych skol snad nebyvaji, ne?

dcera studovala 6-leté gymnázium vyučující medodou CLIL a její vědomosti podle mne úrovni C1 odpovídaly. Jakou mají jazykovou úroveň studenti, kteří na bilingvní střední škole prolézají se čtyřkami, ale netuším.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od andreaf vložený před 9 lety

dcera studovala 6-leté gymnázium vyučující medodou CLIL a její vědomosti podle mne úrovni C1 odpovídaly. Jakou mají jazykovou úroveň studenti, kteří na bilingvní střední škole prolézají se čtyřkami, ale netuším.

No prave to jsem si rikala, ze me vsichni budou mit uroven tak vysoko. Tak co si budeme povidat, aspon maji s jazykem praktickou zkusenost a doplni si dalsi. Ja minuly tyden potkala slecnu, ktera se sla do kurzu lonskych zacatecniku ucit anglictinu, aby byla o kousek napred pri vyucovani AJ ve treti tride. Chapu, ze to ma asi befelem, ale desi me to.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.