Help for English

Podmet ve větě

 

Zadaní znělo: přelož: první hodinu je matematika. Odpověděla jsem: Maths is on the first lesson. Učitelka: It is Maths on the first lesson.

??? Prosím, vysvětlíte mi to někdo? Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Klarai vložený před 9 lety

Zadaní znělo: přelož: první hodinu je matematika. Odpověděla jsem: Maths is on the first lesson. Učitelka: It is Maths on the first lesson.

??? Prosím, vysvětlíte mi to někdo? Děkuji

Můžete říct např:

(The) first period is Math.
Our first period is Math.

Apod.

Případně místo PERIOD můžete říct CLASS.

Obráceně MATH IS THE FIRST PERIOD je také v pořádku, spíše ale jako odpověď na otázky KDY JE MATEMATIKA. Na otázku CO JE PRVNÍ HODINU ale odpovíme THE FIRST PERIOD IS MATH.

Vazba s prázdným IT nedává smysl, myslím.

No, my jsme probírali stavbu věty. První je podmět, pak přísudek, pak příslovečné určeni..... Což právě věta The first period is maths nesplňuje ( to pořadí). JSOU TEDY VÝJIMKY?

Což právě věta The first period is maths nesplňuje

Jak to?
The first period (=podmět) is (=přísudek) Math (=předmět).

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Klarai vložený před 9 lety

No, my jsme probírali stavbu věty. První je podmět, pak přísudek, pak příslovečné určeni..... Což právě věta The first period is maths nesplňuje ( to pořadí). JSOU TEDY VÝJIMKY?

První hodinu (kdy) je matematika (co, tedy podmět).

Můžete mít taky

Matematika (co, tedy podmět) je první hodinu (kdy).

Ale taky

První hodina (co, podmět) je matematika (co, předmět).

Ono obecně ukazovat stavbu věty na něčem takovém je myslím docela nešťastné…

Výjimek je v angličtině spousta, ale to prostě teď neřešte. Tato věta je ale komplikovanější, protože vlastně máte několik možností, jak to napsat.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.