Help for English

came pouring / were pouring

 

Dobrý den, ahoj.
Nějak si nevím rady s překladem came pouring v níže uvedené větě.

Věta:
The tears came pouring from the little boy's eyes. Jim pulled Jay into his arms and held him as tight as he could.

Překládám jako:
Slzy vytékaly z očí chlapce. Jim zvedl Jaye, obejmul ho a držel jej tak těsně, jak jen mohl.

  1. Překládám větu vůbec správně?
  2. Mohu považovat came pouring = were pouring? Mohl bych to tak to nahradit?
  3. Jak se nazývá gramatický jev “came pouring” (minulý čas prostý + gerundium) a kdy se používá? Případně můžete mi prosím uvést více jiných příkladů s touto gramatikou

Ještě jsem se s tím nesetkal, nebo možná ano, jen si to neuvědomuji.
Děkuji Vám všem za pomoc.

slzy se vyřinuly…

COME tu právě vyjadřuje to, že to jakoby přijde, přichází..

Používá se to myslím často. Řekl bych, že nejčastěji se s tím setkáte v takové ‘knižnější’ angličtině.

Pokud se nepletu, tak to hlavně vyjadřuje, že se něco stane náhle a nečekaně. Často to slýchám např. ve větě jako: “The dog came running towards me…” = Ten pes se na mě (najednou) rozběhl/vyřítil…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 9 lety

slzy se vyřinuly…

COME tu právě vyjadřuje to, že to jakoby přijde, přichází..

Používá se to myslím často. Řekl bych, že nejčastěji se s tím setkáte v takové ‘knižnější’ angličtině.

Děkuji Vám Marku za vysvětlení.
Chápu-li to správně, tak se jednávlastně o změnu stavu čili come + adjective?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pavel Dvořák vložený před 9 lety

Děkuji Vám Marku za vysvětlení.
Chápu-li to správně, tak se jednávlastně o změnu stavu čili come + adjective?

No, to ne tak úplně… running, pouring atd. jsou slovesa.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 9 lety

No, to ne tak úplně… running, pouring atd. jsou slovesa.

Děkuji za dovysvětlení Marku. Dost se mi to plete se změnou stavu come + adjective případně come + příčestí trpné, protože svým způsobem překlad vnímám jako změnu stavu.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.