Help for English

Způsobit někomu něco

 

Dobrý den, ahoj.
Jak prosím vyjádřit slovíčko udělat/způsobit někomu něco v tomto kontextu?

Věta: Nikomu nic neudělala.

Kontext: Jsem u výslechu a policista se mne ptá na všechny možné skutečnosti ohledě mé kamarádky, která je předmětem výslechu. Je podezření, že způsobila někomu nějaké blíže neurčené problémy.

Můj návrh:
She haven't caused anything to anybody

popřípadě

She have caused nothing to anybody.

Mne se tam ale nezdá to slovíčko cause. Můžete mi prosím pomoci? Nejsem si jistý zda jsou věty přeložené správně (dva zápory ve větě přeci nesmí být dle článku). Prosím o kontrolu.
Děkuji Vám

she have… ?

Máte pravdu, v tomto případě se v podstatě nic nepřenáší do přítomnosti čili předpřítomný čas prostý není správná volba. Je to uzavřená záležitost v minulosti, proto tam bude minulý čas prostý. Která z těchto dvouvět je ale správně?

  1. She didn´t caused anything to anybody
  2. She caused nothing to anybody.

Děkuji

Ale to jste mě nepochopil… Já jsem narážel na to, že se ptáte na relativně těžší věc, ale přitom píšete she have

Správně je pochopitelně she has

Další problém…

didn't caused je nesmysl – máte tam dvakrát minulý čas

jedině didn't cause

Nicméně neřeším časy (minulý / předpřítomný) ale sloveso CAUSE je tady trochu mimo. Doporučuju podívat se do slovníku na použití…

Stačí bohatě She didn't do anything

Děkuji, při opravě zkopírované věty z předešlé věty na minulý prostý jsem zapomněl umáznout ed. Nevšiml jsem si toho. A u toho have/has mi to v tu chvíli nedošlo. Ach jo. Takový trapas. Základní chyby. Tohle mne bude dlouho mrzet, že jsem si toho nevšiml. Přitom běžně to používám správně. She didn't do anything mne z počátku napadlo, ale nebyl jsem si tím vůbec jistý. Už to vidím. Cause v tomto případě opravdu nelze takto použít.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pavel Dvořák vložený před 9 lety

Děkuji, při opravě zkopírované věty z předešlé věty na minulý prostý jsem zapomněl umáznout ed. Nevšiml jsem si toho. A u toho have/has mi to v tu chvíli nedošlo. Ach jo. Takový trapas. Základní chyby. Tohle mne bude dlouho mrzet, že jsem si toho nevšiml. Přitom běžně to používám správně. She didn't do anything mne z počátku napadlo, ale nebyl jsem si tím vůbec jistý. Už to vidím. Cause v tomto případě opravdu nelze takto použít.

To je v pohodě, základní chybu občas udělá i pokročilý student. :-)

Pokud jde o CAUSE, zkuste se podívat do výkladových slovníků na příkladové věty.

Když si člověk všimne takové základní chyby, tak to i tak prostě zamrzí. Cause si dnes nastuduji a Vám Romane děkuji za pomoc. Mějte hezký den.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.