Help for English

distant with comprehension

 

But he did not seem knowing or distant with comprehension. Nevypadal, že by mu to došlo, nebo.......??? Kontext: dva lidi na sebe hledí, jeden má jakési tajnosti a netuší, jestli už to prasklo a ten druhý to ví, nebo ne.

distant with comprehension je takový zajímavý obrat. Znamená to něco jako “dalek porozumění”.

Lucko, mockrát děkuju. Ta varianta mě napadla, pak jsem si tak nějak říkala, že by přicházel v úvahu nějaký typ významu “couvnul/vzdálil se, protože porozuměl, co se děje.” Opravdu moc děkuju.

:-) Není zač.

Preklad sa da krasne vydedukovat, ale nebude to len taka nahodna hra so slovickami? Na internete nikde nic o tom. Len jeden clanok a to ten maurin.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od mhmm vložený před 9 lety

Preklad sa da krasne vydedukovat, ale nebude to len taka nahodna hra so slovickami? Na internete nikde nic o tom. Len jeden clanok a to ten maurin.

Já jsem neměla na mysli obrat ve smyslu ustáleného spojení, jen jsem přemýšlela, jak to přeložit a na pomoc jsem si vzala slovník (heslo distant).

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.