Help for English

Poslech, co je lepší ?

 

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, co je lepší na zlepšení poslechu více ? Poslouchat anglickou hudbu s textem a nebo radio bez (je dobré poslouchat i jen v pozadí?) a nebo filmy/seriály s titulky ? Asi nejvíce poslouchám hudbu s textem, je to jednak nejvíce zábavné pro mne a také nemusím sedět než skončí serial apod. písnička má většinou 3 minuty, ale je to stejně účinné jako např. poslech seriálu s titulky ? A pokud sledujete pravidelně serialy s titulky je někde volně na internetu bez nutnosti stahování serialy s titutlky k videní? Děkuji

Dobrý den, pokud máte pocit, že vám písničky vyhovují a že se s nimi učíte nové věci, proč to měnit? Já se z písniček naučila asi tak třetinu toho, co umím. :-) Ale taky jsem se dívala na filmy. Nedá se určit, co je lepší. Lepší pro vás je to, co vyhovuje vám. Dobrá je kombinace těch dvou, tak to můžete vyzkoušet, za to nic nedáte.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucka Skrčená vložený před 9 lety

Dobrý den, pokud máte pocit, že vám písničky vyhovují a že se s nimi učíte nové věci, proč to měnit? Já se z písniček naučila asi tak třetinu toho, co umím. :-) Ale taky jsem se dívala na filmy. Nedá se určit, co je lepší. Lepší pro vás je to, co vyhovuje vám. Dobrá je kombinace těch dvou, tak to můžete vyzkoušet, za to nic nedáte.

no protože přece je trošku rozdíl mezi zpěvem a normální mluvou, ale jestli si myslíte, že to je dobré, budu pokračovat :)

Můžete přidat ještě audioknihy, případně poslouchat audio-stopy ze seriálů.
Zpěv je samozřejmě jiný než normální mluva, to máte pravdu, ale písnička se zase dá poslouchat mnohokrát dokola, což pomáhá upevnění slovní zásoby či zlepšení porozumění. TTT
Určitě nezanedbávejte ani čtení, protože někdy člověk nerozumí slovíčku, které slyší, prostě proto, že ho vůbec nezná.
Krátce: dělejte v angličtině cokoli je Vám příjemné, vše Vám k něčemu bude.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.