Help for English

Would problem

 

Dobry den, proc je v nasledujicim prispevku (komentar ke strele v basketu) pouzito: “Why would you shoot that?” Ja bych spis pouzil: “Why did you shoot that?” Diky za vysvetleni.

https://twitter.com/…365715169280

Proč by člověk střílel (z takové pozice)?

Ve významu: jaký to má smysl?

Jj to dava smysl. A jeste mi moc nesedelo, kdyz treba fotbalovy komentator rika: “How would he miss?!” Kdyz nekdo prestreli branu z maleho vapna. Jak byste to prelozili?

Podle mne: Jak by mohl minout?!

Hmm, ale to tam prave moc nejde, kdyz uz to probehlo. V cestine treba rikame: “Jak to mohl minout/prestrelit?” V tom pripade bych dal could misto would. Ale vim jiste, ze Anglicani rikaji v tehle situacich WOULD.

aha, já myslel, že to říkal těsně před kopnutím.

Hmm. To mě také zajímá. Asi jsem měl vždycky “štěstí”, ale slyšel jsem jen verzi s could …tedy: How could he miss?

Ritter: Mozna mate pravdu. Ale prijde mi divne, ze bych to slysel vzdycky spatne. Uvidime, jestli se k tomu jeste nekdo vyjadri :)

Nemate odkaz na jeden z prenosu kde to komentator rekl? To by to mohlo rozseknout.

To bohuzel nemam, ale urcite by slo neco najit na YT.

Zdravim, neviete mi niekto prosim Vás vysvetlit rozdiel medzi would a would have…?? napr. It would be good alebo It would have been good? viem že oboje je minulost, a znamena to pre mna to by bolo dobre… ale stale nemam moc jasno kedy pouzit would a kedy resp. v akých vyznamovych situaciach would + dokonavy infinitiv? A ak by sa dalo aj nejake konkretne priklady, takisto mam problem s could a could have + past participle… co sa tyka toho would tak jedine co viem je ked pouzijem 3ti kondcional : If had waited, it would have been better…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Dominik Jančařík vložený před 9 lety

Zdravim, neviete mi niekto prosim Vás vysvetlit rozdiel medzi would a would have…?? napr. It would be good alebo It would have been good? viem že oboje je minulost, a znamena to pre mna to by bolo dobre… ale stale nemam moc jasno kedy pouzit would a kedy resp. v akých vyznamovych situaciach would + dokonavy infinitiv? A ak by sa dalo aj nejake konkretne priklady, takisto mam problem s could a could have + past participle… co sa tyka toho would tak jedine co viem je ked pouzijem 3ti kondcional : If had waited, it would have been better…

Oboje není minulost. Přečtěte si článek Minulá modální slovesa.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.