Help for English

Stihl / tudy

 

Krásný den všem, ahoj.
Jak lze prosím nejlépe vystihnout v překladu 2 níže uvedené věty?

  1. Aspoň jsem se stihl vykoupat.

    Kontext: Nemám dnes moc volného času protože musím být za 2 hodiny v práci. Vysprchoval jsem se a když už mám hotovo tak si jen tak pomyslím “Aspoň jsem se stihl vykoupat”.

  2. Jezdím tudy z práce autobusem každý den.

    Kontext: Nejsem řidič, ale pasažér autobusu a každý den jezdím stejnou linkou z práce domů. Zrovna jedu z práce busem a dal jsem se do řeči s kamarádkou, které tuto větu oznamuji.

Můj pokus:

  1. At least I have managed to have a shower.
  2. I take the bus this way after finishing work every day.

Mohl bych to takto použít? Ta druhá věta se mi moc nezdá. Nelíbí se mi tam ani to after finishing work, respektive si lámu hlavu s tím, kam bych to mohl zařadit ve větě aby to dávalo aspoň trochu smysl. Poradíte prosím jaké mohu použít možnosti překladu?

Děkuji Vám

Ta první se mi zdá OK.

Druhou větu bych řekl takto jednoduše:
I always take this bus after work.

Díky za kontrolu a opravu. This way vlastně nemusím vůbec uvádět, protože pokud jezdím jednou linkou tak se předpokládá, že jezdí každý den pořád stejnou cestou, takže proč si to komplikovat :).

Přesně tak. A ono to asi ani nejde vyjádřit s “this way”, alespoň mě nic nenapadá.

Já bych u dal

  1. take(have) a bath – okoupat se
  2. I take this bus route on my way from work every day.

    bus route – autobusová trasa
    service/ line – autobusová linka

Závisí, jestli chcete zdůraznit jakou linkou nebo kudy ta linka jezdí.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od swimmer vložený před 9 lety

Já bych u dal

  1. take(have) a bath – okoupat se
  2. I take this bus route on my way from work every day.

    bus route – autobusová trasa
    service/ line – autobusová linka

Závisí, jestli chcete zdůraznit jakou linkou nebo kudy ta linka jezdí.

Díky moc, pomohl jste mi.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.