Help for English

Capital letters

 

Přeji krásný den všem, řeším tady jedno “puzzle” týkající se velkých písmen: Názvy novin The Daily Telegraph, The Sun a The Times – napsala jsem vše s velkými počátečními “capital letters” – i členy. V klíči je ale the Daily Telegraph, the Sun a pouze u The Times mají velké písmeno i u členu. Dívala jsem se i do Wikipedie a tam mají členy velkým písmenem. Jak to tedy je správně? Nebo existují nějaké výjimky? (Pokud by bylo potřeba, můžu zde napsat celé věty.) Předem děkuji za reakce!

správně je to s velkým, když je to jako samostatný název… na novinách to bude nadepsané vždycky velkým. Stejně tak např. názvy knih, co mají na začátku člen, budou vždy s velkým.

Když je to ale ve větě, jako např. “I read it in the New York Times”, tam je běžné, že se to napíše s malým písmenem. Mělo by to být s malým.

Děkuji za odpověď, nechápu ale, proč The Times jsou s velkým “T”, když jsou také ve větě: The most popular broadsheet, which is published Monday to Friday, is the Daily Telegraph. It's owned by brothers David and Frederick Barclay, who live on the tiny island of Brecqhou in the English Channel . The most popular daily tabloid is the Sun and is owned by Rupert Murdoch, the Australian media mogul, who also owns The Times and the TV station Sky.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ivank@ vložený před 9 lety

Děkuji za odpověď, nechápu ale, proč The Times jsou s velkým “T”, když jsou také ve větě: The most popular broadsheet, which is published Monday to Friday, is the Daily Telegraph. It's owned by brothers David and Frederick Barclay, who live on the tiny island of Brecqhou in the English Channel . The most popular daily tabloid is the Sun and is owned by Rupert Murdoch, the Australian media mogul, who also owns The Times and the TV station Sky.

Je možné, že The Times má nějakou výjimku. Teď jsem se díval do příručky k the Chicago Manual of Style, a tam mají uvedeno, že to má být také s malým, dokonce tam byl příklad věty s the Times. Ale podle jiné normy to může být jinak, není mi ale nic takového známo.

Možná podle americké příručky je to s malým a podle britské s velkým :-D

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.