Help for English

Už je to za námi

 

Hezký den Vám všem.
Mohu poprosit o Vaše návrhy, kdy se s kamarádem bavím například a něčem co mi nebylo zrovna příjemné (pohovor, důležitý meeting) a už to proběhlo a větou tak dávám najevo, že už jsem rád, že to je celé za námi.

Věta: Jsem tak rád, že už to máme za sebou.

Můj návrh:
I am so happy it's over.
I am so happy it's already done. (present perfect)

První věta mi přijde vhodnější, druhá mi však více zdůraznňuje to “už”.

Lze to vyjádřit nějak šikovně, aby to opravdu vyjadřovalo požadované? Nebo je můj návrh dostačující a lze použít?
Děkuji Vám.

Mně by pro běžný rozhovor s kamarádem rozhodně přišla dostačující (a asi i častější, jelikož je jednodušší) první varianta.

Ta první je určitě ok, tu druhou bych ale použil v jiné situaci, např. pokud bych se chystal udělat nějaký úkol a zjistil, že už je to hotový (že to někdo přede mnou udělal).

Ještě byste mohl říct I am so happy (that) we got it over with.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pavel Dvořák vložený před 9 lety

Hezký den Vám všem.
Mohu poprosit o Vaše návrhy, kdy se s kamarádem bavím například a něčem co mi nebylo zrovna příjemné (pohovor, důležitý meeting) a už to proběhlo a větou tak dávám najevo, že už jsem rád, že to je celé za námi.

Věta: Jsem tak rád, že už to máme za sebou.

Můj návrh:
I am so happy it's over.
I am so happy it's already done. (present perfect)

První věta mi přijde vhodnější, druhá mi však více zdůraznňuje to “už”.

Lze to vyjádřit nějak šikovně, aby to opravdu vyjadřovalo požadované? Nebo je můj návrh dostačující a lze použít?
Děkuji Vám.

Pozor!
“I am so happy it's already done. není (present perfect)”!
“'s” je jednoznačně IS, nikoli HAS (to by nedávalo smysl). Tedy je to přítomný pasiv.

Máte pravdu Franto, nedošlo mi to v tu chvíli. Nedávalo by to smysl. Děkuji za upozornění.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.