Help for English

Elipsa základní skladební dvojice ve vedlejších větách

 

Dobrý den,

V průběhu studia angličtiny jsem si všiml, že se často vypouští základní skladební dvojice (podmět + přísudek) ve vedlejších větách. Chci se zeptat, u jakých všech vět můžeme takto učinit. Příklady:

Příslovečná podmínková: We will give it up if not possible. = We will give it up if it is not possible.

Příslovečná přípustková: Although scary, we watched the movie twice. = Although the movie was scary, we watched it twice.

Na víc jsem si zatím nevzpomněl… díky. :)

Asi ano, už to asi bude dlouho… díky.

Tak jsem si to přečetl znovu ale k mé otázce mi to nic nového nedodalo..

Těmto větám se anglicky říká ‘verbless clause’. Vypadává z nich obvykle sloveso být a podmět.

Dobrý příklad je i ASAP = as soon as possible = as soon as (it is) possible.

Toto se stává ve vedlejších příslovečných větách po IF, ALTHOUGH, WHEN, AS SOON AS, UNTIL atd. za kterým by následoval podmět, sloveso být a přídavné jméno.

Podmět by měl být identický jako podmět hlavní věty (jako např. ve vaší větě s tím filmem) a nebo vychází logiky textu (jako např. s tím ASAP nebo vaší první větou).

Místo přídavného jména tam může být i předložková vazba… např. When in danger, … = When you are in danger…

Díky moc.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.