Help for English

What is she doing today? She is / will / going to

 

What is she doing today?
Well, she is washing her car, going to the gym and so on.
Well, She will was her car, go to the gym and so on.
Well, she is going to was her car, going to the gym..

Mohu odpovědět ve všech verzích, je to tak?
Děkuji předem za odpověď :)

Měl by sis znovu přečíst naše články na budoucnost a přítomný čas průběhový.

Ty jsem četl již dávno, raději bych čekal odpověď typu ano/ne. I tak ale děkuju :)

cheerry, nemas tam preklepy?

Právě proto si je musíš přečíst znovu, protože jsi je četl již dávno a zapomněl. ;-)

Moje odpověď je NE, absolutně ne. Proto jsem ti doporučila, aby sis přečetl ty články. Máš nedostatky v úplných základech, doporučuji na nich zamakat.

Vím, že v jakém čase se ptám, v takovém odpovídám, ale matně si pamatuji, že jsou situace, kdy nemusím odpovídat časem, kterým se ptám.

Co situace:
A: She failed the exam? oh.. What will she do? (co bude dělat?)
B: She told me she is going to try it again. (řekla mi, že má v planu to znovu zkusit)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Cheerry vložený před 9 lety

Vím, že v jakém čase se ptám, v takovém odpovídám, ale matně si pamatuji, že jsou situace, kdy nemusím odpovídat časem, kterým se ptám.

Co situace:
A: She failed the exam? oh.. What will she do? (co bude dělat?)
B: She told me she is going to try it again. (řekla mi, že má v planu to znovu zkusit)

Ano, jsou takové situace. Např.: “Have you done it? – No, but I will.” Ale to opravdu není tento případ.
Vše o budoucnosti hezky shrnuto najdeš zde: Budoucí časy

EDIT: Odpovídal jsem na původní příspěvek. Ke tvému doplnění: Ano, toto je možné. Ale to nemá tak moc s původním dotazem společného.

Díky moc, obsah a název topicu měl být jiný, to uznávám, chyby jsou chyby.

B: She told me she is going to try it again. (řekla mi, že má v planu to znovu zkusit)

Nemal by tam byt posuv casov? cize She told me she was going to try it again.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Cheerry vložený před 9 lety

Díky moc, obsah a název topicu měl být jiný, to uznávám, chyby jsou chyby.

Ved kludne sa spytaj zas, presnejsie, a radsej v novom vlakne.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od mhmm vložený před 9 lety

B: She told me she is going to try it again. (řekla mi, že má v planu to znovu zkusit)

Nemal by tam byt posuv casov? cize She told me she was going to try it again.

Ne nutně nemusí, pokud odkazujeme na budoucnost z dnešního pohledu . Pokud je to budoucnost z pohledu minulosti, tedy něco, co již z dnešního pohledu mělo proběhnout, pak ano.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.