Help for English

Slovesa - časy

 

Ahoj, chtěl bych poprosit o dotaz na časy :-) Děkuji předem

Úkol: Dejte slovesa do správných tvarů (past forms)

  1. I … /phoned/ your office about 20 times this week, but you are never in
  2. The Christmas party was a complete disaster. People still ....../complain/ about six months later.
  1. Dal bych tam I have been phoning. Má tam být správně I have phoned.

Volal jsem mu do kanceláře 20× a stále to trvá, není tam uvedeno, že jsem přestal, že jsem to zabalil. Proto bych tam dal have been phoning.

  1. People still has been complaining bych dal já. Jakože stále si stězují a lidi nepřestali si stěžovat – do dneška to trvá (a můžu se zeptat (HOW LONG), není to tam uvedeno. Jaktože tam má být were complaining?

Díky

A jěstě tato věta prosím:

  1. At 8 tommorow he will be reading the financial report He does that every morning

Bude tam will be reading? Jako budoucí jistý děj ve specificém čase?

1) Když říkáte, kolikrát jste něco udělal, musíte použít prostý čas. Neříkáte, že tam pořád voláte, ale že jste to udělal dvacetkrát – to není činnost, ale výsledek.
2) “Six month later” tu není ve významu dnes/teď, ale bod v minulosti, proto použijete minulý čas.
3) Ano, v určitém okamžiku zrovna probíhá nějaká činnost = průběhový čas, v tomto případě budoucí.

Díky moc!!ů§§

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.