Help for English

zkracování vět , seeking to

 

Měl bych dotaz ohledně věty: The zerg emerged, seeking to consume all in their path. Chtěl bych vědět o jaké spojení vět jde a jak zní věta v nezkráceném tva­ru.

Podívejte se na Participium. Pokud by Vám to nebylo i přesto jasné, určitě se ptejte dál.

Takže se jedná o dva děje, co proběhly hned po sobě. Zergové se objevili a pohltili všechno co jim stálo v cestě. Jsem přehlédl, že to jde vyjádřit i tou spojkou A. V knížce Angličtina – Kompletní gramatika jsem to našel. Mají tam podobný příklad: I sat in a café reading the paper. – Seděla jsem v kavárně a četla noviny

Ano, jde to vyjádřit, a většinou se to v češtině i vyjadřuje, jako dvě věty spojené spojkou “a”.
Jen tady ty děje neproběhly PO sobě, ale ZÁROVEŇ. Objevili se a snažili se/chtěli pohltit… Prostě jeli a přitom všechno likvidovali.

Díky, i učebnice to potvrzuje, že proběhly zároveň než hned po sobě: Present participle často vyjadřuje děj, který se odehrává zároveň s dějem vyjádřeným slovesem věty hlavní.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Petr vložený před 9 lety

Díky, i učebnice to potvrzuje, že proběhly zároveň než hned po sobě: Present participle často vyjadřuje děj, který se odehrává zároveň s dějem vyjádřeným slovesem věty hlavní.

Teď jste mě trochu zmátl – o present perfect jsme tu zatím nemluvili. Jak to souvisí s participiem?

Moje chyba, už jsem to v příspěvku opravil za Present participle, bavíme se o Participiálních větách.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Petr vložený před 9 lety

Moje chyba, už jsem to v příspěvku opravil za Present participle, bavíme se o Participiálních větách.

Už to chápu. :)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.