Help for English

Jak na to?

 

Ahoj všichni, pevně jsem se rozhodl že se konečně zdokonalím v angličtině. Nějáké základy mám ale pořád to není ono. Pracuji ve firmě kde se bez angličtiny neobejdu do ted mi to se stestim procházelo ale na to se spoléhat nechci. Je možno se naučit anglicky přes tyto stránky a pokud jo jakým postupem (metodou)? a nebo nějáké jiné doporučení se kterým máte zkušenosti. Předem píši že kurzy s učitelem bych z důvodů časového vytížení nestíhal ale spíš jako samouk. Díky moc za vaše odpovědi

Určitě by prvním krokem mělo být pročtení článků “Jak na to:…” Materiály pak přizpůsobit skutečné úrovni. (Možná by nebylo od věci udělat si nějaký rozřazovací test pro informativní zjištění úrovně.)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Leiah vložený před 8 lety

Určitě by prvním krokem mělo být pročtení článků “Jak na to:…” Materiály pak přizpůsobit skutečné úrovni. (Možná by nebylo od věci udělat si nějaký rozřazovací test pro informativní zjištění úrovně.)

Děkuju za odpověď. Myslíte když si budu tady denně procvičovat slovní zásobu, poslechy,gramatiku a budu tomu věnovat dejme tomu 1 hodinu denně že bych se mohl rapidně zlepšit? Že by mi vlastně tyto stránky úplně vystačily? díky

Osobně bych doporučil projít si celou sekci pro začátečníky zde na těchto stránkách, i když máte nějaké základy a na to pak navázat.

Díky za příspěvek. Takže je možno se naučit anglicky sám bez jakéhokoliv kurzu? A jaký by měl být případě samostudia postup? díky

Já si myslím, že to možné je. Tyto stránky jsou postavené tak, že zde najdete ke studiu vše potřebné, včetně zvukových nahrávek od rodilých mluvčí. Postup při samostudiu je zcela individuální. Doporučuji též doplňkové aktivity jako je četba zjednodušené literatury nebo článků (nejlépe s poslechem),kon­verzace se známými stejné nebo vyšší jazykové úrovně, a pod.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od logi vložený před 8 lety

Děkuju za odpověď. Myslíte když si budu tady denně procvičovat slovní zásobu, poslechy,gramatiku a budu tomu věnovat dejme tomu 1 hodinu denně že bych se mohl rapidně zlepšit? Že by mi vlastně tyto stránky úplně vystačily? díky

Je to individuální, ale u mě to fungovalo

Anglicky se sám určitě naučit můžete, ale je třeba tomu věnovat hodně času. Jedna hodina denně je jak plivnutí do vody.

Ale i ta hodina je lepší jak nic ne? :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Boffin vložený před 8 lety

Anglicky se sám určitě naučit můžete, ale je třeba tomu věnovat hodně času. Jedna hodina denně je jak plivnutí do vody.

Promiňte, ale já jednu hodinu denně (pokud se nesmrskne na 5 minut) jako plivnutí do vody teda rozhodně nevidím.

V tom naprosto souhlasím s RS, pokud si dospělý člověk najde každý den 1h ke studiu, paráda.

Já jsem tak trochu reagoval na tu část, jestli je to dost na to, aby se mohl rapidně zlepšit. Cizí jazyk je běh na dlouhou trať. Pokud si však opravdu každý den minimálně tu hodinu najdete, tak to k zahození určitě není. :-)

Ja si tiez myslim, ze hodina je velmi velmi malo, ibaze by sa chcel ucit 20 rokov.

Hodinu robis napriklad jeden reading a to k nejakemu pokroku teda nestaci. Ibaze by si sa nejako velmi intenzivne nieco ucil naspamat alebo co.

Ale mozno nejakemu sikovnemu teenegerovi to snad aj staci.

Pouhým čtením TTT a poslechem TTT knih se lze dostat za 2 roky o 2 – 3 úrovně výš. Osobně vyzkoušeno.

Pokud to porovnám se sebou, tak já jsem se rapidně zlepšil až teprve v posledních dvou letech, kdy se angličtině věnuju v podstatě celý den (8 hodin v práci, 8 hodin ve svém volném čase a 8 hodin v angličtině sním). Naučit se základy a být schopen psát tak nějak na úrovni a rozumět většině věcí, co si přečtete, se dá vcelku rychle, ale ten další krok, naučit se mluvit s dobrou výslovností plynule a bez zadrhávání a rozumět běžné rychlé mluvené řeči apod. už zabere o hodně déle.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.