Help for English

Wonder- použití

 

Chci se zeptat měli jsme takový úkol psát dopis a napsal jsem tam “If you wonder about watching that film” dá se to takto použít?

Tady se mi to nezdá, použil bych klasicky “thinking about”. WONDER bych si představil třeba ve větě " If you wonder if there's a nice restaurant near here, come with me" apod., tedy spíše ve smyslu “pokud by vás zajímalo…”

Wonder about something = To feel surprised and unable to believe something

Příklad: “Sometimes I wonder about his behaviour.”

Ale četl jsem, že se to používá i jako uvažovat nad něčím takže myslíte že tato věta by se dala použít jako “pokud uvažujete nad shlédnutím tohoto filmu”?

Jsem si docela jistý, že ne. Nikde jsem takové použití nenašel.

Wonder se používá, když přemýšlíte o tom, co se stane, jestli se něco stane/stalo, co je pravda, jestli někdo něco udělal apod. Ve slovníku je sice uvedený překlad uvažovat, ale já si nedokážu představit kontext, kde bych to přeložil jako uvažovat.

Pokud uvažujete nad shlédnutím tohoto filmu = If you are thinking of watching this film

No uvažovat, přemýšlet s překladem wonder je naopak docela časté, ale v otázkách.

Have you ever wondered why people are so mean to each other? Uvažoval jsi někdy…, přemýšlel jsi někdy…?

Ale v dané větě nemá co dělat..think of jak píše Bufiin je asi nejvhodnější.

A jo, máš pravdu. Nevím proč, ale napadli mě jen věty jako “uvažoval, že (by něco udělal)” místo “uvažoval nad něčím”.

Děkuju za odpověď. Jen stále nedokážu pochopit proč je wonder špatně. Význam ve větách, které jste napsal, je téměř stejný jako ve větě, kterou jsem napsal já.

Wonder se používá, když přemýšlíte o tom, jaká je skutečnost, proč to tak je, jestli to tak opravdu je, jak to bude, kdy to tak bude, jestli to tak bude, když přemýšlíte co se stalo, jak se to stalo, proč se to stalo apod. Prostě o něčem co vám “nejde do hlavy”, co vám “nedá spát” (přehnaně řečeno) a rád byste to věděl.

Ve vaší větě jednoduše zvažujete rozhodnutí, zda něco udělat či ne.

Viz slovník:
http://www.oxforddictionaries.com/…glish/wonder
http://www.oxforddictionaries.com/…nglish/think?…

If you are thinking of watching this film, I recommend that you don't, it's a waste of time.
If you are wondering why it's a waste of time, it's because it's the most boring film ever.

Vidíte ten rozdíl? :)

Jo už to chápu díky za odpověď :D

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.