Help for English

Yacht

 

Prosím o radu, v kurzu jsme dostali cvičení na určení slov podle zvuku se zadáním:

Circle the six words with the yacht sound (zakroužkujet 6 slov znějících jako.....)

usually – příkladové slovo, zakroužkované jako vzor, newspaper, computer, your, juice, magazine, study, music, yes, theatre, Japan

Zakroužkovala jsem: your, newspaper, music,computer, y­es.

Mám problém s významem slova yacht v tomto kontextu. Dohledala jsem si, že slovo yacht znamená plachetnice, jachta, ale nějak nemůžu přijít na správný výraz, aby věta ze zadání měla pro přeložení do čestiny hlavu a patu. Děkuji za odpověď.

Asi bych to chápal jako “Zakroužkujte 6 slov, ve kterých se vyskytuje zvuk/hláska J”.
Tedy news, computer, your, music, yes.

zadání je rozhodně divné. YACHT SOUND je zcela nejednoznačné… pokud by mysleli počáteční hlásku, měli to tam napsat. Pokud samohlásku, zase to tam měli napsat.

Někdy ale učitelé (často rodilí mluvčí) nevědí, jak se takovým věcem říká… tak si to zjednoduší jako YACHT SOUND. Podle příkladu měli na mysli počáteční hlásku… ale ze zadání to rozhodně nevyplývá.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 8 lety

Asi bych to chápal jako “Zakroužkujte 6 slov, ve kterých se vyskytuje zvuk/hláska J”.
Tedy news, computer, your, music, yes.

Jen poznámka pod čarou: v AmE se news vyslovuje jako / **** /;-)

Nebylo to cvičení z učebnice English File? Tam je na “pronunciation chart” na obrázku k hlásce J obrázek jachty.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od maris vložený před 8 lety

Nebylo to cvičení z učebnice English File? Tam je na “pronunciation chart” na obrázku k hlásce J obrázek jachty.

bylo. Jedná se o New English File, ale ne učebnice, ale Workbook.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od maris vložený před 8 lety

Nebylo to cvičení z učebnice English File? Tam je na “pronunciation chart” na obrázku k hlásce J obrázek jachty.

Pak to samozřejmě dává smysl, když je to k ilustraci. :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.