Help for English

Present perfect, past simple

 

Ono také si z té otázky můžete udělat odpověď a pak možná uvidíte lépe, co je přirozenější.

Person A) Your car looks very clean.
Person B) Yeah, I've just washed it.

Person B) Yeah, I've been washing it. (??)

boffin, hej znie to lepsie takto

V EGinU je tiez taka veta a odpoved je Have you washed it? (Also possible- Did you wash it?) Ja som si to tak povodne aj napisala, ale Vas priebehovy sa mi zdal vhodnejsi. :-P

tu som nasla odpovede:

3. I …have just had (just / have) lunch, but I ……didn’t have (not / have) lunch yesterday. 4. Who ……has written ……………………………. (write) the play “Hamlet”? 5. How many games …has the team won …………… (the team / win) so far this season? 6. I don’t know Carol’s husband. I …………have never met . (never / meet) him. 7. It rained…… (rain) a lot last week, but it ……hasn’t rained (not / rain) much so far this week. 8. How many letters ……have you written …………….. (you / write) since the beginning of the month? 9. When we were on vacation, the weather …was (be) terrible. 10. In her whole lifetime, Mary …has never seen (never / see) snow. 11. I don’t know where Ammy is. …Have you seen (you / see) her? 12. When I ……got . (get) home last night, I ……was (be) very tired and I ……went (go) straight to bed. 13. Your car looks very clean. ………Have you washed…. (you / wash) it? 14. George …………wasn’t .. (not / be) very well last week. 15. Mr. Clark ……has worked (work) in a bank for 15 years. Then he gave it up.

nezda sa mi ta 4/ s Hamletom, kedze Shak. uz nezije a nic uz nenapise a tiez 15/ preco has worked, ked uz tam nepracuje.

skoda, ze v ucebniciach su taketo chyby

sorry, este kusok

1. What …have you learnt (you / learn) since you ………came ……………. (come) here? How many friends …have you made ……… (you / make)? I hope you ……have already met (already / meet) a lot of interesting people. 2. Last night my roommate and I …had (have) some free time, so we ……went …………………….. (go) to a show.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od mhmm vložený před 8 lety

tu som nasla odpovede:

3. I …have just had (just / have) lunch, but I ……didn’t have (not / have) lunch yesterday. 4. Who ……has written ……………………………. (write) the play “Hamlet”? 5. How many games …has the team won …………… (the team / win) so far this season? 6. I don’t know Carol’s husband. I …………have never met . (never / meet) him. 7. It rained…… (rain) a lot last week, but it ……hasn’t rained (not / rain) much so far this week. 8. How many letters ……have you written …………….. (you / write) since the beginning of the month? 9. When we were on vacation, the weather …was (be) terrible. 10. In her whole lifetime, Mary …has never seen (never / see) snow. 11. I don’t know where Ammy is. …Have you seen (you / see) her? 12. When I ……got . (get) home last night, I ……was (be) very tired and I ……went (go) straight to bed. 13. Your car looks very clean. ………Have you washed…. (you / wash) it? 14. George …………wasn’t .. (not / be) very well last week. 15. Mr. Clark ……has worked (work) in a bank for 15 years. Then he gave it up.

Taky jsem nasla tyto vysledky. Ale nechapu vubec toho hamleta, kdyz je mrtvy. Pak 15, prece uz tam nepracuje. S tim autem je raky zvlastni

Odkaz na příspěvek Příspěvek od mhmm vložený před 8 lety

nezda sa mi ta 4/ s Hamletom, kedze Shak. uz nezije a nic uz nenapise a tiez 15/ preco has worked, ked uz tam nepracuje.

skoda, ze v ucebniciach su taketo chyby

Taky mi to prijde zvlastni

Mohl by prosim nekdo vysvetlit proc je who has written hamlet? Dala bych normalne minuly cas. Ptala jsem rodileho mluvciho, dal by preset perfect. Jeste nechapu tu 15. He has worked in a bank for 15 years. Then he gave it up. Prece uz tam nepracuje, nemela to byt jen minulost. Diky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Petra Cendelínová vložený před 8 lety

Taky mi to prijde zvlastni

Mám dvě vydání učebnice a obě uvádí k klíči minulý : He worked in a bank..předpřítomný je prostě špatně. …Takže nevím odkud to berete vy.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Petra Cendelínová vložený před 8 lety

Mohl by prosim nekdo vysvetlit proc je who has written hamlet? Dala bych normalne minuly cas. Ptala jsem rodileho mluvciho, dal by preset perfect. Jeste nechapu tu 15. He has worked in a bank for 15 years. Then he gave it up. Prece uz tam nepracuje, nemela to byt jen minulost. Diky

Prostě si to myslí špatně a také, pokud by autor byl naživu, tak stejně je tam minulý.
Who wrote the play “Hamlet”? http://forum.wordreference.com/…%9D.2785874/

Odkaz na příspěvek Příspěvek od swimmer vložený před 8 lety

Mám dvě vydání učebnice a obě uvádí k klíči minulý : He worked in a bank..předpřítomný je prostě špatně. …Takže nevím odkud to berete vy.

Nasla jsem to nekde na strankach turecke univerzity, tak kdo vi co to bude zac. Taky mi to prijde spatne. Dekuji

Nevite jak by byla ta druha cast? Rozdil mezi present perfect a present countinous? Dekuji

1. have you been learning / have you learnt
Tady je možné oboje. Předpřítomný průběhový vyjadřuje, co se dotyčný učil od té doby, co přišel.
Předpřítomný prostý vyjadřuje, co se dotyčný naučil od té doby, co přišel.
have you made je správně
have already met = zkušenost

2. had je správně
went správně
3. I just had / I have just had = záleží na preferenci angličtiny
didn't have = pomocné sloveso vyjadřující zápor významového slovesa v minulém čase
4. wrote je správně
5.** has** the team won = je tady so far, proto předpřítomný.
6. tady by měl být předpřítomný čas, do teď ho nepotkal.
7. rained je správně, but it hasn't rained = říkáme, co se nestalo, neprobíhalo to, proto není správně předpřítomný průběhový
8. have you written = kolik jich napsal do teď
9. was je správně
10. never saw je správně
11. have you seen her / did you see her ? = preference anglictiny
12. minulé časy jsou správně
13. have you been washing it? důsledek v přítomnosti. Něco dělal, a teď je vidět výsledek. Typické použití tohoto času.
14. minulé čas je správně
15. worked = říkáme, že pracoval a pak to vzdal.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Cheerry vložený před 8 lety

1. have you been learning / have you learnt
Tady je možné oboje. Předpřítomný průběhový vyjadřuje, co se dotyčný učil od té doby, co přišel.
Předpřítomný prostý vyjadřuje, co se dotyčný naučil od té doby, co přišel.
have you made je správně
have already met = zkušenost

2. had je správně
went správně
3. I just had / I have just had = záleží na preferenci angličtiny
didn't have = pomocné sloveso vyjadřující zápor významového slovesa v minulém čase
4. wrote je správně
5.** has** the team won = je tady so far, proto předpřítomný.
6. tady by měl být předpřítomný čas, do teď ho nepotkal.
7. rained je správně, but it hasn't rained = říkáme, co se nestalo, neprobíhalo to, proto není správně předpřítomný průběhový
8. have you written = kolik jich napsal do teď
9. was je správně
10. never saw je správně
11. have you seen her / did you see her ? = preference anglictiny
12. minulé časy jsou správně
13. have you been washing it? důsledek v přítomnosti. Něco dělal, a teď je vidět výsledek. Typické použití tohoto času.
14. minulé čas je správně
15. worked = říkáme, že pracoval a pak to vzdal.

Nechci ti do toho samozřejmě zasahovat, ale nebylo to už vyřešené? Nestačilo třeba napsat s kterou položkou třeba nesouhlasíš?
:-). Petře C. šlo o tu druhou část (B)pod cvičením (A). :-)

Máš pravdu, ale po první větě jsem se rozjel a nešlo to zastavit :-?

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.