Help for English

Jak na to?

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od logi vložený před 8 lety

Ale i ta hodina je lepší jak nic ne? :-)

To určitě. Učení je hodně individuální věc. Každý se zlepšujeme jiným způsobem. Taky je rozdíl mezi začátečníkem, který potřebuje gramatiku a slovní zásobu, a pokročilým, který už jen rozšiřuje (slovní zásobu a dobrušuje gramatiku-různé výjimky,nuance apod.). U vás bych viděla největší výzvu v udržení motivace a výdrž, když chcete jít cestou samouka. Pokud u toho vydržíte, hodina denně vám určitě pomůže, pokud, jak psal Roman, to bude opravdu hodina každý den. My vám tu pomůžeme, když si nebudete vědět rady. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Boffin vložený před 8 lety

Pokud to porovnám se sebou, tak já jsem se rapidně zlepšil až teprve v posledních dvou letech, kdy se angličtině věnuju v podstatě celý den (8 hodin v práci, 8 hodin ve svém volném čase a 8 hodin v angličtině sním). Naučit se základy a být schopen psát tak nějak na úrovni a rozumět většině věcí, co si přečtete, se dá vcelku rychle, ale ten další krok, naučit se mluvit s dobrou výslovností plynule a bez zadrhávání a rozumět běžné rychlé mluvené řeči apod. už zabere o hodně déle.

To záleží hlavně na tom, čemu se kdo věnuje nejvíc. Já nejvíc čtu a poslouchám televizi, tak jsem se velice rychle zlepšila právě ve čtení a poslechu. Když bude někdo tu hodinu denně mluvit, zase se rychle zlepší v mluvení… Procvičovat je sice potřeba všechno, ale každý má jiné priority a něčemu se věnuje méně, něčemu více. Osobně si myslím, že hodina denně je skvělá. Málokdo má možnost věnovat se jednomu jazyku celý den.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Boffin vložený před 8 lety

Pokud to porovnám se sebou, tak já jsem se rapidně zlepšil až teprve v posledních dvou letech, kdy se angličtině věnuju v podstatě celý den (8 hodin v práci, 8 hodin ve svém volném čase a 8 hodin v angličtině sním). Naučit se základy a být schopen psát tak nějak na úrovni a rozumět většině věcí, co si přečtete, se dá vcelku rychle, ale ten další krok, naučit se mluvit s dobrou výslovností plynule a bez zadrhávání a rozumět běžné rychlé mluvené řeči apod. už zabere o hodně déle.

“Naučit se základy a být schopen psát tak nějak na úrovni a rozumět většině věcí, co si přečtete, se dá vcelku rychle”…

Nemyslim si, ze nieco ide “vcelku rychle”. Na kazdej urovni je to rovnako narocne, pokial sa chces nieco naucit a chces sa zlepsit. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucka Skrčená vložený před 8 lety

To určitě. Učení je hodně individuální věc. Každý se zlepšujeme jiným způsobem. Taky je rozdíl mezi začátečníkem, který potřebuje gramatiku a slovní zásobu, a pokročilým, který už jen rozšiřuje (slovní zásobu a dobrušuje gramatiku-různé výjimky,nuance apod.). U vás bych viděla největší výzvu v udržení motivace a výdrž, když chcete jít cestou samouka. Pokud u toho vydržíte, hodina denně vám určitě pomůže, pokud, jak psal Roman, to bude opravdu hodina každý den. My vám tu pomůžeme, když si nebudete vědět rady. :-)

Super. Děkuju moc.

Poprosil bych Vás zkušenější kolegy. Jak nejefektivněji tu hodinku využít? Nyní si od začátku projíždím začátečníky a pak se učím slovíčka. Díky za rady !!!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od logi vložený před 8 lety

Poprosil bych Vás zkušenější kolegy. Jak nejefektivněji tu hodinku využít? Nyní si od začátku projíždím začátečníky a pak se učím slovíčka. Díky za rady !!!

Kombinujte různé věci – poslech, čtení, gramatiku, mluvení a psaní. Dívejte se na seriály nebo filmy, které vás baví, v angličtině. Odtud si můžete taky “vytahovat” slovíčka, která neznáte. Poslouchejte podcasty. Čtěte zjednodušenou četbu, zprávy. Pište si deník v angličtině – stačí pár vět, dle vaší úrovně. Ptejte se nás na helpforu. :-)

Děkujůůůů:-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od logi vložený před 8 lety

Ahoj všichni, pevně jsem se rozhodl že se konečně zdokonalím v angličtině. Nějáké základy mám ale pořád to není ono. Pracuji ve firmě kde se bez angličtiny neobejdu do ted mi to se stestim procházelo ale na to se spoléhat nechci. Je možno se naučit anglicky přes tyto stránky a pokud jo jakým postupem (metodou)? a nebo nějáké jiné doporučení se kterým máte zkušenosti. Předem píši že kurzy s učitelem bych z důvodů časového vytížení nestíhal ale spíš jako samouk. Díky moc za vaše odpovědi

Taky jsem se právě rozhodla – a taky ze stejných důvodů. Tyhle stránky jsou fakt nejlepší. Objevila jsem je teprve dnes, ale už u toho sedím několik hodin. A k tomu to chce samozřejmě komunikovat, kde a s kým se dá.

Ano stránky jsou skvěle zpracované. Dříve jsem psal že bych mohl strávit denně učením max. hodinu. Ted si dokážu najít i chvilku v práci takže 2 hodinky denně Aj strávím a kombinuji vše. Přeji hodně zdaru

Chtěl bych se zeptat jestli někde na HFE bych našel testy nebo něco podobného kde budou české věty a já bych je měl překládat ? Díky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od logi vložený před 8 lety

Chtěl bych se zeptat jestli někde na HFE bych našel testy nebo něco podobného kde budou české věty a já bych je měl překládat ? Díky

Tuto funkci naleznete v EnglishMe:
http://www.helpforenglish.cz/…1-english-me
(nebo přímo)
www.englishme.cz

Chtěl bych se zeptat jestli je někde na stránkách vysvětlen předpřítomný čas? díky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od logi vložený před 8 lety

Chtěl bych se zeptat jestli je někde na stránkách vysvětlen předpřítomný čas? díky

Potřebujete-li vyhledat konkrétní (např. gramatický) jev, máte 3 možnosti:

1) Použijte vyhledávací políčko vlevo nahoře.
Výsledek vypadá takto:
http://www.helpforenglish.cz/…predpritomny

2) Použijte strukturovaný seznam v MENU vlevo (Gramatika – slovesa – časy – předpřítomný).
Výsledek vypadá takto:
http://www.helpforenglish.cz/…predpritomny

3) Použijte google tak, že zadáte hledanou frází do uvozovek + dáte vyhledat pouze na stránkách HFE:
“předpřítomný čas” site:helpforen­glish.cz
Výsledek vypadá takto:
https://www.google.cz/search?…

Dobrý den angličtina mě chytla natolik že ji nevěnuju hodinu denně ale min tři. Chtěl bych se s Vámi poradit ohledně vhodné učebnice pro mě jako pro již takového lepšího falešného začátečníka :-) díky moc Marek,

Zdravím všechny,

Mám možnost chodit na lekce angličtiny za 300 kč – 60.min je to dnes běžná cena?

díky

Marek.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.