Help for English

Pasiva - předminulý čas

 

Chtěl bych se zeptat, proč v případě D) není tam předminulý čas, když je to před něčím se co se událo v minulosti? Přitom v případě G) tam předminulý čas je použit. Dal bych to pro oba případy.

Jaké je zdůvodnění pro oba případy? Proč to tak je? Mohl by mi to někdo vysvětlit :) Díky.

  1. I phoned to explain what had happened but I … (cut off) before I could finish.

Správná odpověď: I WAS CUT OFF/ GOT CUT OFF

  1. I was so worried about my garden while I was in hospital, but I have very good neighbours. When I got home I could see that the vegetables ...... (water) every day.

Správná odpověď: HAD BEEN WATERED

S before se předminulý čas v hlavní větě neužívá. Mohlo by být: before I had finished it místo could – ještě než jsem to stačil dokončit.

Více zde: http://www.helpforenglish.cz/…edminuly-cas

I u věty d) by předminulý čas mohl být použit, není to však nutné kvůli spojce BEFORE, která jasně udává posloupnost dějů.

Ohledně before + past perfect viz článek, sekce before…

Děkui všem moc :)

Potom proč v tomto případě:

  1. When I arrived, Ann was waiting /wait/ for me. She was /be/ rather annoyed with me because she had been waiting /wait/ for a very long time.

Údajně by to mělo být takto správně. Nemélo by být místo was waiting had waited?

PP udava, ze tam Anna cekala pred mym prichodem, nicmene neni jasne, zda-li tam stále jeste byla v tu chvili, ve ktere jsem prijel.

Kdezto past continuous znazornuje, ze tam byla jak pred nasim prichodem, tak v dobe kdy jsme se na dane misto dostali.

Díky za odpovědi :)!!

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.