Help for English

zkouška FCE- speaking

 

Dobrý den, 18.8.2016 mě čeká zkouška FCE a rád bych se zeptal, zda-li jste u speakingu používali složitější fráze pro lepší hodnocení.

Například u představení říci I have been living in XXX in XXX since my born místo I live in XXX in XXX.
Může to zlepšit finální hodnocení ?
Děkuji moc za odpověď.

Pokud byste chtěl říci tu větu opravdu se “since my born”, tak raději zůstaňte u té jednodušší, protože ta je správně.

Samozřejmě since my birth * , neustále tuto chybu dělám :-? , děkuju za “opravu” :) . Jen bych příště poprosil trochu méně ofenzivnější komentář, opravil mě a pomohl mi ohledně otázky.

Já jsem si jistý, že Franta to nemyslel nikterak zle, ale přiznám se, že když jsem si Váš první příspěvek přečetl, napadla mě stejná reakce, jako Franta napsal. Asi nějak oba považujeme podobnou chybu za takovou “botu”, která se spíše hodí do úrovně A1/2…

Navíc k tomu (alespoň u mě) přispěl asi i fakt, že vzhledem k tomu, jak se tady prezentujete (na co se ptáte, a na co odpovídáte) jsem si konkrétně u Vás já myslel, že toto byl spíše asi jen “zkrat”, že to jinak víte…

Ale člověk prostě občas blbe/zazmatkuje a mnoho studentů úrovně B2 určitě najde něco, co sice mají už dávno znát, ale prostě jim to “uteklo”.

Obecně: pokročilejší výrazy a obraty vám určitě mohou přinést více bodů, ale jak jste sám ukázal, někdy je raději lepší zůstat “při zemi”.

Toto však není tento případ. Na úrovni B2 (FCE) byste určitě měl znát spojení “…since I was born”.

To se ale prostě stává, nikdo nejsme dokonalí. V každém případě přeju hodně štěstí u zkoušky, a věřím, že to dáte :-)

Děkuji Vám moc :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.