Help for English

A knowledge of...

 

A knowledge of office equipment… He has a wide knowledge of … i přes to, že slovník jasně říká [U] tak mi ten člen ponekud dráždí. Co mi nedochází?

KNOWLEDGE je jedno z těch učebnicových výjimek, kde se při přidání nějakého přídavného jména nepočitatelné podstatné jméno chová jako počitatelné. (Má to být u podstatných jmen popisující nějaké kognitivní procesy apod., např. právě KNOWLEDGE, UNDERSTANDING a­pod.)

A WIDE KNOWLEDGE apod. je tedy naprosto v pořádku. Bez toho přídavného jména to už tak OK myslím není.

bez toho přídavného jména ale se členem to bylo v učebnici Language Leader Int. btw kde najdu všechny tyto ‘učebnicové’ výjimky?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Martin Hofman vložený před 8 lety

bez toho přídavného jména ale se členem to bylo v učebnici Language Leader Int. btw kde najdu všechny tyto ‘učebnicové’ výjimky?

Ucelený seznam jsem nikde neviděl, většinou jen jeden či dva příklady, jedním z nichž bývá ve všech učebnicích právě KNOWLEDGE.

Podle Carter/McCarthy se jedná o “mental states” (anger, bitterness, courage, determination, hatred, knowledge, patience, pride, resistance) a to pouze za předpokladu, je je takové podstatné jméno “modified” (tedy s přídavným jménem apod.) nebo má nějaký “complement”.

Ve Vašem případě – A knowledge of office equipment – je to podstatné jméno také modifikováno, nemá pre-modifier ale post-modifier, tedy je modifikováno ZA podstatným jménem.

A co DINNER – A BIG DINNER apod ..? To nevypadá na “mental states” . Tedy nějaká další výjimka?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od twilight vložený před 8 lety

A co DINNER – A BIG DINNER apod ..? To nevypadá na “mental states” . Tedy nějaká další výjimka?

To je jiný případ. DINNER je naopak podstatné jméno počitatelné, které lze použít i jako nepočitatelné ve vazbách např. have dinner, make dinner, before dinner, after dinner apod. Je ale naprosto v pořádku použít je v množném čísle (dinners apod.)

Tato slova mají ve slovníku jasně napsané, že jsou v některých případech počitatelná a v některých nepočitatelná.

Slova jako KNOWLEDGE ale jsou “jen” nepočitatelná a tečka. V některých případech se ale chovají jako počitatelná, ne že by se z nich dalo udělat množné číslo (knowledges apod. rozhodně ne), ale v jednotném čísle někdy mají člen, a to v případech, které jsem uvedl.

děkuji za objasnění, jen dotaz ještě, nemůže mi nikdo zakazat He has wide knowledge of… takže i bez členu to musí být dobře, že?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Martin Hofman vložený před 8 lety

děkuji za objasnění, jen dotaz ještě, nemůže mi nikdo zakazat He has wide knowledge of… takže i bez členu to musí být dobře, že?

Zakázat Vám to nemůže nikdo :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.