Help for English

"English English"

 

Čáááu,
pro americkou angličtinu je spojení American English a pro britskou British English.
Šlo by ale britská angličtina říct i jako English English?
(jen tak just for fun :-D )

Nešlo, protože Anglie je pouze část Británie. ;-)
The United Kingdom vs. Great Britain

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 8 lety

Nešlo, protože Anglie je pouze část Británie. ;-)
The United Kingdom vs. Great Britain

Čímž se dostáváme k tomu, co mě vždycky bytostně angličtinářsky rozčilovalo, a sice, když se v ČJ zaměňuje “Británie” za “Anglii”. Dokonce jsem mám pocit zaslechl i ono spojení “anglická angličtina” (právě v protikladu k americké). Takže někdo méně znalý by to tak možná nazvat mohl :).

BTW, souvisí s tím i to, že ve výkladových slovnících vám dávají na výběr mezi “American” a “English” (spíš než “British”)?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Daniel Müller vložený před 8 lety

Čímž se dostáváme k tomu, co mě vždycky bytostně angličtinářsky rozčilovalo, a sice, když se v ČJ zaměňuje “Británie” za “Anglii”. Dokonce jsem mám pocit zaslechl i ono spojení “anglická angličtina” (právě v protikladu k americké). Takže někdo méně znalý by to tak možná nazvat mohl :).

BTW, souvisí s tím i to, že ve výkladových slovnících vám dávají na výběr mezi “American” a “English” (spíš než “British”)?

V kterých výkladových slovnících?
V těchto ne: Advanced Learner's slovníky zdarma ONLINE.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 8 lety

V kterých výkladových slovnících?
V těchto ne: Advanced Learner's slovníky zdarma ONLINE.

Minimálně v tom Oxfordském ano, u těch ostatních jsem ani možnost výběru neobjevil…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Daniel Müller vložený před 8 lety

Minimálně v tom Oxfordském ano, u těch ostatních jsem ani možnost výběru neobjevil…

Máš pravdu, používám ho tak často, že to ani nevnímám.
V těch ostatních je někdy jen znak $ pro americkou, někdy možnost přepnout do americké odkazem. Merriam-Webster nemá, tuším, nic, to je fakt.

Ok, díky za odpovědi. ;)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.