Help for English

Studium jazyka bez internetu

 

Mám takový zvláštní dotaz. Doporučili byste mi prosím nějaké možnosti, jak se věnovat jazyku, když nemůžu využívat internet? Dříve jsem všechno dělala přes internet. Teď se potýkám se závislostí na internetu a chodím k psychologovi. Součástí terapie je samozřejmě “internetová abstinence” a nalezení jiných aktivit, jak trávit volný čas. Ráda bych pokračovala ve studiu angličtiny a němčiny, ale nějak nevím jak na to bez internetu. Dříve jsem spoustu času trávila také tady, sledováním youtube v angličtině, čtením různých článků. Hodně mi to pomáhalo v aj, ale zároveň mi to pomohlo vypěstovat závislost. Teď bych potřebovala poradit nějaký plán, jak postupovat. Budu vám moc vděčná za jakoukoliv radu či postup..

Já si osobně myslím, že i v této situaci lze úspěšně pokračovat ve studiu Vámi uvedených jazyků. Dříve internet neexistoval, byly jenom učebnice později doplněné o zvukové nosiče a šlo to také. Internet studium jazyků nepochybně obohacuje, máte možnost komunikovat s ostatními na fórech či sociálních sítích atd.

Podle mého názoru se nemusíte internetu úplně vzdávat (nevím jak je Vaše závislost velká), můžete číst knížky v angličtině, sledovat filmy, seriály, poslouchat podcasty nebo audioknihy a třeba se více scházet s přáteli na “pokec” v Angličtině.

Musím přiznat, že pokud jde o net, tak se sám pohybuju na hranici závislosti, ale zatím mi to naštěstí nepůsobí žádné větší potíže, myslím, že bych se bez něj pár dní obejít dokázal.

Přeji Vám hodně štěstí v překonávání Vaší závislosti a věřím, že se Vám to podaří.

Jak říká Josef, šlo to i před internetem. Jde o to, jaké máte možnosti – chodit do knihovny pro knížky v angličtině, zda vaše knihovna nabízí anglické učebnice, zda máte nějaké učebnice vy sama doma… když jsem byla v pubertě, internet ještě nebyl a třeba texty písniček jsme si museli naposlouchat – ale taky jsem se díky tomu nejvíc naučila – vím, že takhle se mně osobně nejlíp a nastálo zapamatovávají slovíčka, dodnes si texty písní pamatuju, i když jsem je neslyšela už pár let. Pokud vám lékař doporučil či nařídil abstinenci, tak asi ví, co dělá. Můžete si psát deníček v angličtině a po několika dnech/týdnu se na své zápisky podívat znovu a třeba si je opravit. Psaní můžete obměnit s nahráváním sebe sama (audio-deník). Opět pustit po několika dnech, abyste se opravila. Tedy pokud nemáte možnost, jak psal Josef, se setkat osobně s přáteli na pokec v angličtině.

Držím vám palce.

Musím přiznat, že pokud jde o net, tak se sám pohybuju na hranici závislosti, ale zatím mi to naštěstí nepůsobí žádné větší potíže, myslím, že bych se bez něj pár dní obejít dokázal.

Já to mám podobně. Sedím u internetu v podstatě veškerý volný čas, ale závislý rozhodně nejsem. Kdybych chtěl, tak klidně na pár minut přestanu a půjdu ven. Můj problém je spíš to, že se mi nikdy nechce ven.

Všechno půjde, internet pro studium jazyka není jedinou variantou. Hodně štěstí :)

Doporučuji jakoukoliv knihy od pana Milana Šáchy. Dá se v nich ležet hodiny. Dozvíte se spoustu věcí a internet vůbec nepotřebujete.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Martina vložený před 8 lety

Mám takový zvláštní dotaz. Doporučili byste mi prosím nějaké možnosti, jak se věnovat jazyku, když nemůžu využívat internet? Dříve jsem všechno dělala přes internet. Teď se potýkám se závislostí na internetu a chodím k psychologovi. Součástí terapie je samozřejmě “internetová abstinence” a nalezení jiných aktivit, jak trávit volný čas. Ráda bych pokračovala ve studiu angličtiny a němčiny, ale nějak nevím jak na to bez internetu. Dříve jsem spoustu času trávila také tady, sledováním youtube v angličtině, čtením různých článků. Hodně mi to pomáhalo v aj, ale zároveň mi to pomohlo vypěstovat závislost. Teď bych potřebovala poradit nějaký plán, jak postupovat. Budu vám moc vděčná za jakoukoliv radu či postup..

Doporučila bych jazykový pobyt. Za týden jsem se naučila fakt hodně. Opravdu jsem to nečekala, ale neustálé mluvení v angličtině mi dalo moc. Za celý den mluvení jsem měla večer pak už jenom chuť si sednout a nedělat nic :-)

Souhlasím s kolegy výše – čtěte anglické knihy (popř. učebnice), vydejte se do ciziny nebo se zkamaraďte s nějakými cizinci a mluvte spolu anglicky. V ČR je dnes cizinec v každém menším městě a to nepočítám “erasmáky”. ;-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.